comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Fikret Orman'dan sert sözler! 'Onursuz, şerefsiz miyiz?'

13 Mayıs 2018, Pazar 10:18
Fikret Orman'dan sert sözler! 'Onursuz, şerefsiz miyiz?'

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, mali genel kurulda önemli açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Süper Lig'de art arda iki şampiyonluk alan ve bu kez şampiyonluğu rakiplerine kaptıran Beşiktaş'ta, başkan Fikret Orman Mali Genel Kurul'da konuştu. Fikret Orman önemli açıklamalar yaptı.


Fikret Orman'ın genel kurul konuşması


Beşiktaş Başkanı Fikret Orman mali genel kurulda açıklama yaparken, "Ben herkesin genel kurulda konuşmasını istiyorum. Biz genel kurula hiçbir öneride bulunmadık. Burayı yöneten genel kurul. Haftaya Ramazan başlıyor. Ben de oruç tutuyorum. İnsanlar aç olduğu zaman gerginlik daha çok artabilir. Anneler Günü bugün evet ama mecburen bugün yapmamız gerekiyordu." dedi.

"DEDİKODU YAPILMASIN"
Fikret Orman "Kapalı kapılar ardında dedikodular yapılmasını istemiyorum. Kim ne söylemek istiyorsa çıksın burada konuşsun." şeklinde konuştu.

"STATTA YER KALMADI"
Fikret Orman: "Vodafone Park'da oynamaya başladığımızdan beri kazanma yüzdemiz arttı. En büyük sorunumuz maçlarımıza gelmek isteyen taraftarlarımıza yeterinde yer bulamamamız. Lig maçlarında 32 bin, Şampiyonlar Ligi'nde 38 bin ortalamayla oynuyoruz. Şampiyonlar Ligi gruplarından yenilgisiz lider olarak çıkan tek Türk takımı olduk." 

"SHAKİRA KONSER VERECEK"

"Vodafone Park çeşitli kuruluşlar tarafından ödüller alıyor. Gelecek yıl Avrupa Ligi finali  burada oynanacak. Bu yaz Shakira konser verecek."

FİKRET ORMAN'DAN MANCHESTER UNİTED ÖRNEĞİ

"Manchester United gibi takımlar 1992 yıllarında Çin'e açıldı. Biz de buna başlayacağız, adım adım ilerleyeceğiz. Maçlarımızı yurt dışında yayınlamak adına teklifler alıyoruz."


Beşiktaş'ın geliri ne kadar? Fikret Orman açıkladı


"2012'de gelirimiz: 153 milyon. Şimdi 678 milyon. 
Rakiplerimiz 2012'de 305 milyon. Şimdi onlar 435 milyon. Biz 678 milyon."

VİDEOLAR OYNATILAMADI
Fikret Orman, önceden hazırlanan videoların teknik arıza nedeniyle oynatılamaması üzerine, "Umut neler yapıyoruz, şurada bir videoyu oynatamıyoruz. Herhalde nazar değdi." dedi.

"TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK KULÜBÜ BEŞİKTAŞ"

"Bugün geldiğimiz noktada Türkiye'nin en büyük kulübünün Beşiktaş olduğunu görüyoruz. Beşiktaş hiçbir zaman, hiçbir tarihinde gücü yetenin kulübü olmadı. Olduysa Hakkı Yeten'in kulübü olmuştur. Bize kimsenin gücü yetmez."

"MUSTAFA KEMAL'İN ASKERLERİYİZ"

Bu arada Beşiktaş'ın idari ve mali kongresinde 'Mustafa Kemal'in Askerleriyiz' sesleri yükseldi.

"SAHTEKARLIKLA İŞİMİZ OLMAZ"

"2012'de formamızdaki sponsor geliri 3,6 milyon Dolar'dı. Şu anda 17,1 milyon Dolar seviyesine çıktı. Facebook'ta etkileşimde lideriz. Instagram'da büyüme ve etkileşimde Avrupa'da 1 numarayız. Facebook'ta 6 milyon, Twitter'da 3,8 milyon takipçimiz var. Bazıları sahte hesaplar açıyor, bizim sahtekarlıkla işimiz olmaz."

FİKRET ORMAN'DAN ELEŞTİRİLERE CEVAP

Mali Genel Kurul'da yeniden söz alan Fikret Orman, eleştirilere cevap verdi. "Sermaye artırımını yapmak için krediyi nasıl aldığımızı biz biliriz. BJK TV'de daha önce divanlar yayınlanıyor muydu? O zaman niye çıkıp konuşmadınız?" diyen Orman, "Bakın sayın kaç tane kamera var burada. Herkes çekiyor. Burada gizli saklımız mı var? Kapalı kapılar arkasında konuşacaklarına BJK TV'ye çıkıp konuşsunlar. 2012'de Beşiktaş ekonomik durumda iyi olsaydı görevi bize vermezdiniz. Ben kötü bir şey yapmıyorum. Sizi temsil etmek için gece gündüz çalışıyoruz. Beşiktaş'ı sattırmayız diyorlar! Allah Allah? Kim satıyor, nerede görünmüş? Beşiktaş, Beşiktaşlılarındır." dedi.

"BEŞİKTAŞ'I SATTIRMAYIZ"

Beşiktaş'ı sattırmayız sözlerine cevap veren Fikret Orman, "Kim satıyor arkadaş kulübü? Ben burada oturup herkese tek tek cevap veriyorum. Seyit Ateş ben sana kötülük yapmadım. Hayatımda sana kötülük yaptıysam yönetici yaptığım içindir. UEFA'da 19'un üzerinde dava vardı, şimdi duyuyor musunuz böyle bir şey? Otobüslerle kulübe hacize geldiler. 'Ödemeyeceğim kardeşim' dedim. Şimdi davayı kazandık, o paraları alacağız." dedi.

"İŞİMİZİ İYİ YAPMAK SUÇ MU?"

"İşimizi iyi yapmak suç mu?" diye soran Fikret Orman, "Stadı olmadığı gibi takımı olmayan kulübe stat yaptık, suçlu mu olduk ya?" dedi. 
Fikret Orman stadın pahalıya yapıldığı iddiaları için "Antalya ve Trabzon Stadı'na harcanan paralarla bizim stadımızı karşılaştırıyorlar. Yahu bir araba var 30 bin TL, bir araba var 1,5 milyon TL." ifadelerini kullandı.

"BEŞİKTAŞ'TA HER ŞEY ŞEFFAFTIR"

"Eğer denetlemek istiyorsan gel denetle. Beşiktaş'ta her şey şeffaftır. Ben kulüpte kime ne ödeme yapılır bilmem. Herkesin görevi farklı. 2006'da Şeref Nasır Divan Başkanlığı yapıyordu. O gün divana kulübün üyesi olmayan insanlar alındığında niye konuşmadın? Aday olmak isteyen çıksın. Daha iyi yapabilecek bir şeyiniz varsa çıkın söyleyin. Stadı yaptık suçlu ilan edildik. Sermaye artırımına gittik biz suçlu olduk. Bizim yaptığımız işlerden biz tenkit ediliyoruz."

"BİZ BU KADAR ŞEREFSİZ MİYİZ?"

"Fiorentina ile Wolfsburg Gomez'in satışını sponsorluk üzerinden yapmışlarsa biz onu nasıl bulacağız? Bizim elimizde sözleşme var. Sözleşmede 7 milyon Euro yok. Ne demek istiyorsunuz yani 7 milyon Euro'yu biz mi götürdük? Çıkın, söyleyin. Biz bu kadar onursuz, şerefsiz miyiz?"


Fikret Orman ile Sinan Vardar arasında tartışma


Öte yandan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ile eski yönetici Sinan Vardar arasında gerginlik yaşandı. Fikret Orman, "Masal mı anlatıyorum ben burada? Sinan Vardar altyapıda görev yaptınız, kaç tane oyuncu çıkardınız?" diye sordu.

Şenol Güneş hakkında da konuşan Fikret Orman, "Bizim hocamız dünyanın en iyi insanıdır." ifadelerini kullandı.


Fikret Orman'dan transfer özeleştirisi


Fikret Orman transfer konusunda özeleştiride bulunurken "Devre arası transferi en başarısız olduğumuz konu ama art niyetli değildik." ifadelerini kullandı.


Fikret Orman'ın Yıldırım Demirören yorumu


"Yıldırım Demirören gökten veya ihtilalle gelmedi. Genel Kurul üyeleri seçti. İçinizde inkar etseniz de ona oy verenleriniz var. Rakibi bendim. Yıldırım Demirören ile Beşiktaş konusunda hiç anlaşamadık. Kongre üyelerinin oylarıyla 3 defa seçildi. Kişiler hata yapabilir ama yapacağınız bir hareket kurumları tarih boyunca etkiler. TFF'deki kişiler bizim camiamızın insanı. Onları tarih her zaman hatırlatacak. Biz eski başkanımızı ihraç eden kulüp olmayalım istiyorum. Benim fikrim böyle. Bu oylanacak bir mevzu değil. Bizim elimizde dilekçe var. Kendi içimizde bunları tartışalım. Bırakın biz önce görüşelim. Biz seneye futbol takımının bütçesini kısalım diyoruz. Ya bütçeyi küçülteceksiniz ya da borçlar artacak. Gelen paralar nereye gidiyor diyorlar. Eve götürüyoruz biz."

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"