comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Fikret Orman'dan Şenol Güneş ve Milli takım açıklaması

18 Kasım 2018, Pazar 18:04
Fikret Orman'dan Şenol Güneş ve Milli takım açıklaması

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Türk futbolu ve Milli takım gündemine dair açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Boluspor Kulübünü ziyaret ederek, başkan Necip Çarıkçı ile bir araya geldi. Boluspor'un 21 yaş altı takımı ile oynadığı antrenman maçını izleyen Orman, teknik direktör Sait Karafırtınalar ile de sohbet etti.

"YAPILANMAYA İHTİYAÇ VAR"
Futbolun gelişebilmesi için, seyircinin işin içinde olması lazım. Bunu da sağlayabilmenin en önemli yolu finansman." diyen siyah-beyazlı kulübün başkanı, "Türk sporunun yapılanmaya ihtiyacı var. Finansman açısından iyi kulüplerimiz var. O kulüplerimizin de arkasında seyirci yok. Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray, Trabzonspor, Bursaspor gibi şampiyonluk görmüş takımlara bakın, herkesin finansman sıkıntısı var. Demek ki bir yapılanmaya ihtiyaç var.

"HERKES LUCESCU'YA BİR ŞEY SÖYLEYEBİLİR AMA O NE YAPACAK? KADRO BELLİ"

Milli takımda bütün oyuncular çok kabiliyetli olsa bile, bir toplama takım oluşturuyorsunuz. Orada milli ruhu ve uyumu yakalamak lazım. 2002 Dünya Kupası, 2008 Avrupa Şampiyonası başarılarında bu uyum vardı. Şu anda oyuncu kadrosuna baktığınız zaman, çoğunluğu yurt dışından gelen oyuncularımız. Özellikle büyük kulüplerin, Türkiye'de yaşayan yerli oyunculara yatırım yapması lazım. Oradan da bir takım ruhu oluşturmamız lazım. Yoksa diğer türlü çok zor. Herkes Mircea Lucescu'ya bir şey söyleyebilir ama o ne yapacak? Oyunucu kadrosu belli. Bir kadro kuruluyor, 2-3  antrenman sonrasında maça çıkılıyor." 

"ŞENOL GÜNEŞ'İN İSMİNİN MİLLİ TAKIMLA ANILMASI KADAR NORMAL BİR ŞEY YOK"

"Şenol Güneş'in isminin milli takım için geçmesi kadar normal bir şey yok. Biz de spor yöneticisiyiz. Bir gün spor bakanı, bir gün federasyon başkanı, bir gün belediye başkanı oluyoruz. Böyle sporun içerisinde ve toplumun önünde olunca, bir şekilde isminiz geçiyor. Bu iddiaların şu an itibarıyla aslı yok. Federasyonun da Mircea Lucescu ile ilgili ne kararı var, açıkçası onu da bilmiyorum. (AA)

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Transfer Arenası (16 Temmuz 2019)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.