comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Fikret Orman'dan seçim açıklaması! "Başkanın emrindeyim"

15 Ekim 2019, Salı 12:09
Fikret Orman'dan seçim açıklaması!

Beşiktaş'ta Fikret Orman gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Beşiktaş'ta görevi bırakacağını açıklayan Fikret Orman, 20 Ekim'de yapılacak seçim öncesinde sponsorluk anlaşması için basın mensuplarının karşısına geçti. Siyah beyazlı kulüp, inşaat firması olan TRC ile basketbol şubesi için sponsorluk anlaşması imzaladı. 
 

Beşiktaş Haberleri: Fikret Orman'ın açıklamaları


Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın da katılımıyla TRC firması ile basketbol şubesi için sponsorluk anlaşması imzalandı. Tören sonrası Fikret Orman gazetecilerin gündemle ilgili sorularını yanıtladı.

"BASKETBOL KADIN TAKIMININ İSMİ BEŞİKTAŞ TRC İNŞAAT OLACAK"
"Dün akşam hepimize gurur yaşatan Milli Takımımızın başkan ve tüm yöneticilerini, teknik direktör ve oyuncularını tebrik ediyorum. Millet olarak mutlu olduk. TRC İnşaat, Kadın basketbol takımımızın isim sponsoru oldu. Bu anlaşma kapsamında takımımızın ismi Beşiktaş TRC İnşaat olacak."

"ŞENOL GÜNEŞ İLE BEN ANLAŞTIM"

"Şu anda seçim sürecindeyiz. Beşiktaş'ın başkanı olarak açıklamalarımla kimseyi rencide etmek istemem. Adaylar kendi programlarını yapacaklar ve kendilerini ifade edecekler. Ahmet Nur Çebi ile 6.5 sene görev yaptık ve önemli işlere imza attık. Abim dediğim bir insan. Arada sürtüşmeler olur ama bizim tek amacımız Beşiktaş'a hizmet etmektir. Görev sürecim boyunca her konuyu ikinci başkanımla istişare etmişimdir. İyi bir şey olduğunda herkes sahiplenir ama olumsuz bir durumda konu başkana refere edilir. Aradan zaman geçtikten sonra benim başkanlık dönemimle ilgili her şey daha net anlaşılacaktır. Şenol Güneş ile ben anlaştım ve benim irademle Beşiktaş'ın başına geldi. Yönetim kurulunda herkes istediğini söyler ama son kararı başkan verir. Şenol Hoca ile 2 kez şampiyonluk yaşadık ve taraftarlarımızı mutlu ettik."

"YAŞANANLARI HAK ETMEDİM"

"Kırgınlıklarımın sebeplerini anlattım. Hiçbir zaman yorgun değilim. Sadece bu yaşananları hak etmediğimi düşündüm. Bu, 1 senelik bir süreç. Beşiktaş'ın kanaat önderlerini her yerde topladım ve yönetime destek çıkmalarını istedim ama böyle bir destek görmeyince görevimi sonlandırmaya karar verdim. Serdal Bey'e de geçtiğimiz gün benim devamın olup olmayacağı sorulmuş. Kimse benim devamın değil. adişah değilim, kimse de şehzade değil. Biz, Beşiktaş'ın en kötü döneminde, "Şimdi değilse ne zaman" sözüyle göreve geldik. Tarihin en büyük yatırımlarını kazandırdık. Hiçbir kaynağımız yokken yarattık. Bundan sonraki arkadaşlar da aynı gayret içerisinde olacaktır."

ÇAĞDAŞ SEVİNÇ (FUTBOLARENA): "Son kez aday olacağınızı söylemiştiniz. Fikret Orman için başkanlık isteği tamamen bitti mi? İlerleyen dönemlerde sizi yeniden aday olarak görür müyüz?"

"Güzel bir gazetecilik sorusu. Bundan sonraki süreç ne gösterir bilmiyorum ama ben Beşiktaş'ta yapacaklarımı yaptım. Bundan sonrasını yeni nesillere bırakmak lazım. Aileme ve arkadaşlarıma biraz daha fazla zaman ayırmak istiyorum. Ayrıca bir taraftar olarak zevk içerisinde maçları izlemeyi özledim. Hep zorluklar içerisinde eziyetle çalıştım. Herkes evinde uyurken sabahlara kadar ödemeleri nasıl yapacağımı düşündüm. İnşallah ileride bunların kıymeti anlaşılır."

"YENİ BAŞKANIN EMRİNDEYİM"

"Kırgınlıklarım yeni değildi. Mayıs ayında da aday olmamayı düşündüm fakat ele aldığımız projeler ve borç yapılandırması vardı. Son dönemim olacağı için ortaya atılan yalanların kesileceğini düşünmüştüm. Bundan sonraki arkadaşlar, biz nasıl yaptıysak daha iyilerini yapmak için çalışacaklardır. Yeni seçilecek başkanın emrindeyim. Hiç öyle kulisler yapmam. Yeni başkan kim olursa olsun elimden gelen desteği vereceğim. Onlara haksızlık yapılırsa ben susmam, çıkıp onlara destek veririm."

"ABDULLAH AVCI ÇOK BAŞARILI BİR HOCA"

"Çok başarılı bir hocamız var. Önemli kariyeri olan çok iyi bir insan. Ligin henüz başındayız. Ankaragücü maçını kazanırsak sonrasında da Galatasaray ile oynayacağız. Bu iki maçı kazanırsak sıralamada yerimiz çok farklı olur. Beşiktaş iyi bir takım, yeter ki camia birliği sağlansın. Ben bunu başaramadım ama bundan sonraki başkanın birliği sağlaması için destek vereceğim."

FİKRET ORMAN'IN ADAYLAR HAKKINDA AÇIKLAMALARI

"İsmail abinin Beşiktaş'a önemli hizmetleri olmuştur. Stadın yapılmasında da, 1903 Tesisleri'nin verilmesine de katkıları olmuştur. Bizim semtimiz çocuğudur. Serdal Adalı ile 2013'te rakip olmuştuk. Arkadan iş çeviren bir arkadaş değildir. Onunla da çok mücadele ettik. Hatta ona teklif yaparken, ilerleyen dönemde başkan adayı olursa zarar görebileceğini söyledim ama yine de sağolsun kabul etti. Ahmet Nur Çebi ile çok önemli işler yaptık. Mali konularda büyük destekleri olmuştur. Ben Beşiktaş'a her zaman para getirdim, harcayan tarafta olmadım ve hiç kimsenin işine karışmadım. Denetleme yapılacaksa çok sevinirim. Beşiktaş halka açık bir şirket. İçişleri Bakanlığı da denetliyor. Bir de bizim denetleme kurulumuz var. Lütfen kim gelirse gelsin, kontrol etsin. Biz de memnun oluruz. Hürser Hoca, yürekli bir adam. İlk günden çıktı ve karşımızda aday oldu. Bu seçimde de ilk günden adaylığını açıkladı. Yürekli bir adam ve saygın bir kişi. Allah yolunu açık etsin."

"YENİ BAŞKANA DESTEK OLMAK LAZIM"

"Bir kişi çıkıp, 'Fikret Orman bana yazı yazdırdı, haber yaptırdı' diyebilir mi? Hiç kimsenin işine karışmadım. Mesleki olarak da hiç kimseye niyet etmedim. Beşiktaş tarihi, zaman içerisinde gerçeklerin ortaya çıkmasıyla bazı şeyleri daha net görecektir. Beşiktaş'ın geleceğine konsantre olmamız lazım. Yeni başkanımıza hep beraber destek olmamız lazım."

Son dakika Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)