comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Fikret Orman'dan 'Paralar nerede?' tezahüratlarına cevap

23 Ocak 2020, Perşembe 19:45
Fikret Orman'dan 'Paralar nerede?' tezahüratlarına cevap

Fikret Orman, Beşiktaş'taki başkanlık görevinden neden ayrıldı? "Paralar nerede?" tezahüratlarına ne yanıt verdi? Eski başkan Fikret Orman TRT Spor'da önemli açıklamalar yaptı. 

FutbolArena - Beşiktaş Kulübü eski Başkanı Fikret Orman, TRT Spor'da "Stadum" programının konuğu oldu ve soruları yanıtladı. 

"AHMET NUR ÇEBİ İLE TEKRAR BİR ARAYA GELMEM"
Başkan seçildiği zaman Ahmet Nur Çebi'ye mesaj attım hayırlı olsun diye. Sempatik bir mesaj attım. Cevap vermedi. Bu dakikadan sonra da bir araya gelmem ben. 

"YÖNETİMİN İŞİ ESKİYİ KONUŞMAK DEĞİLDİR"

Beşiktaş başkanlığını bıraktığım günden bu yana hep eskiyle alakalı konuşma var. Eskiyi kötüleyen konuşmalar var. Yönetim kurulunun işi bu değildir. Bizim de bu işlere girmemiz doğru değildir. Biz camiamıza hizmet ettik. Yönetim kurulunun ihtiyacı olduğu zaman destek olmamız, sahip çıkmamız gerektiği zaman sahip çıkmalıyız. Bu iş şahsi kine dönüştü. 

"GELİRLER ZATEN HEP TEMLİKTEYDİ, BUGÜN YENİ BİR ŞEY GİBİ AKTARILIYOR"

2012'de başkan olduğum zaman Beşiktaş neredeyse kayyuma gidecek durumdaydı. CAS'ta 19 tane dava vardı. O gün dahil, o günden bugüne kadar gelinen süreçte zaten bütün her şey temlik edilerek devam edildi. Bugün temlik edilmesi yeni değil ki. Sanki ilk defa olmuş gibi hava yaratılıyor. Ben en zor gününde Beşiktaş'a geldim. Beşiktaş'a geldiğimde stat yok, takım yok, sponsorluklar yok, moral yoktu. Ben ekonomik sebeplerden dolayı bırakmadım. Paralar nerede? mevzusu. 2 sene üst üste şampiyon olduk. 3. sene iyi kadromuz varken 4. olduk. 4. olunca Şampiyonlar Ligi'ne gidemedik ve takımın maliyeti yüksekti. Cimri başkandan, herkesi pazarlayan başkana kongreden sonra bir anda her şey tersine dönmeye başladı. Bırakıp kaçıyor demeye başladılar. Eleştirilerin şiddeti artınca bırakmak zorunda kaldım.

"PARALAR NEREDE? DİYORLAR. HEPSİ ESKİ BORÇLARA GİTTİ"

Geldiğimiz gün 330 milyon dolar borç vardı. 75 milyon dolar gelirlerden 250 milyon dolara getirdik. Sponsorluklar, Şampiyonlar Ligi, stadyum gelirlerini arttırdık. Şampiyonlar Ligi'nden gelen para nereye gidiyor? Beşiktaş kulübüne gidiyor. Eskiden kullanılan mevcut ödemelere gitti. Şampiyon olduğumuz zaman ilk işimiz geçmiş sezon borçlarını ödedik. Hep geçmişten borçla geliyoruz. Ben her gün para aradım Beşiktaş'ta. Biz Beşiktaş'a kötü bir şey yapmadık. 

Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)