comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Fikret Orman'dan ibra açıklaması! "Çok ayıp ettiler"

10 Ocak 2020, Cuma 14:27
Fikret Orman'dan ibra açıklaması!

Beşiktaş'ta Futbol A.Ş Genel Kurulu'nda ibra edilmeyen Fikret Orman konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Beşiktaş'ta dün gerçekleştirilen Futbol A.Ş Genel Kurul toplantısında son 1 yıllık dönemi için Fikret Orman ibra edilmedi. Siyah beyazlılarda aynı dönem görev yapan yöneticiler ibra edilirken, Orman'ın edilmemesi gündem yarattı. Konuyla ilgili Milliyet Gazetesi'ne konuşan Fikret Orman, "Çok ayıp ettiler" dedi.
 

Beşiktaş Haberleri: Fikret Orman neden ibra edilmedi?


Milliyet Gazetesi'nden Serdar Sarıdağ'a konuşan Fikret Orman, "Aslında Türkiye'ye ay sonu dönmeyi düşünüyordum ancak ibra konusu nedeniyle 22-23 Ocak gibi gelmeyi planlıyorum. Yaşananlar çok ayıp. Açıkçası çok üzüldüm. Ağabey dediğim, hatta bana bir şey olsa ailemi bile emanet edebilecek kadar kendime yakın gördüğüm bir insanın yaptığı bu ibra işi beni çok üzdü. İstanbul'a dönünce geniş bir basın toplantısı düzenlemeyi düşünüyorum" dedi.

AHMET NUR ÇEBİ: "İBRA EDİLMEMEK DÜNYANIN SONU DEĞİL"
"Beşiktaş'ın uğradığı büyük zararın irdelenmesi gerektiği konusunda karar aldık ve daha sonra Futbol A.Ş'nin Genel Kurulu'nda yine oy birliğiyle ibra edilmeme kararı çıktı. Biz camianın talepleri ve istekleri doğrultusunda kulübü yönetmek zorundayız. Camianın da ibra edilmeme konusunda talebi ve baskısı vardı. Futbol A.Ş'nin tüm faaliyetlerinde futbolcu transferlerinin kar ve zararları büyük bir bölümü oluşturuyor. Bunların hiçbir tanesinin o günkü yönetimin önüne gelmediğini ve onların imzalarının olmadığını gördük. Buradan yola çıkarak bu arkadaşlarımız, içinde olmadıkları ve atmadıkları imzalardan sorumlu tutulamaz. Görüldüğü şu ki, tamamen taahhüt altına sokan konuları sayın eski başkanın imzaladığını ve onun bu konuda hesap vermesi gerektiğini ifade ettik. İbra edilmemek kötü bir şey değil. Burada bir hukuki süreç başlamıştır. İbra edilse de bu süreç olacaktı. Ben ilkelerle, vicdanımla burayı yönetmeye çalışıyorum. Bu şahsileştirilmemesi gereken bir konu. Fikret Orman'dan da bunu rica ediyorum. Burada duygulara yer yok. Ağabey konusu, şahsi bir konudur."

Son dakika Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu(27 Şubat 2020)