comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Fikret Orman'dan hodri meydan! Divan Kurulu'nda gerginlik

23 Şubat 2019, Cumartesi 10:07
Fikret Orman'dan hodri meydan! Divan Kurulu'nda gerginlik

Beşiktaş'ta Divan Kurulu'nun 2019 yılı 1. olağan toplantısı gerçekleşti. FutbolArena TV canlı yayınlanan Fikret Orman'ın konuşması gergin anlara sahne oldu. Fikret Orman aday olacaklara hodri meydan dedi.

FutbolArena - Beşiktaş'ta divan kurulu heyecanı yaşandı. Seçimli genel kuruldan önce düzenlenmesi nedeniyle önem kazanan 2019 yılı 1. olağan divan toplantısında Fikret Orman sert açıklamalarda bulundu. Beşiktaş Divan Kurulu'nda kulübün borcu 2 milyar 314 milyon TL olarak açıklandı. Fikret Orman bir divan kurulu üyesi ile gerginlik yaşarken, "Sen mi karar vereceksin benim nasıl konuşacağıma? Benim karşıma ciddi aday çıkartın, ciddi!" dedi.
 

Fikret Orman Beşiktan Divan Kurulu açıklamaları


Beşiktaş Divan Kurulu 2019 Yılı 1. Olağan Toplantısı, 23 Şubat Cumartesi günü saat 10.30'dan itibaren Vodafone Park'ta yapıldı.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman geçtiğimiz günlerde bu divan kurulu toplantısına dikkat çekerek, "Seçimden önceki son divan kurulu toplantımızı cumartesi günü yapacağız Bütün üyeleri oraya bekliyoruz. Önemli bir toplantı olacak." ifadelerini kullanmıştı.
Seçimli genel kurula hazırlanan Fikret Orman, Beşiktaş Divan Kurulu'nun 2019 yılı 1. olağan toplantısında konuşma yaptı. 

GERGİN ANLAR YAŞANDI

Beşiktaş Divan Kurulu'nda üyeler arasında konuşma süreleri nedeniyle tartışma çıktı. BJK TV apar topar reklam arasına girdi. Beşiktaş Divan Kurulu Başkanı Tevfik Yamantürk olay sonrası "Yalvarıyorum yapmayın. 2 saat sonra pişman olacağınız davranışlar sergielemeyin." ifadelerini kullandı.

FİKRET ORMAN'IN DİVAN KURULU AÇIKLAMALARI

"Beşiktaş'ın borcunu 2012'de 326 milyon Dolar olarak devraldık. Bugün borcumuz 403 milyon Dolar'a geldi. Ama bunu anlamak istemeyene anlatamıyorum. Geldiğimizden beri Beşiktaş'ın her noktasına yatırım yaptık. Rakiplerimizin borcu bizim yarımız, gelirleri ise 2 katıydı. Bu işler konuşulduğu gibi hızlıca hahahalarla yapılmadı. Göreve geldiğimizde rakiplerimizin stadyumu, tesisleri vardı, bizim yoktu. Onlar yatırımlarını yapmıştı ama bizde bir şey yoktu. Aynı seviyeye gelmek için 469 milyon TL yatırım yaptık. Ben Beşiktaş tarihine malını satan bir başkan olarak geçmek istemiyorum. İki rakibimizden biri 2 tane mülk sattı. Diğeri yeni geldi, 600 milyon Dolar borç açıkladı. Bizim Avrupa'ya gidemediğimiz zaman oldu. Unuttunuz. 3 yıl stadyum gelirlerimiz olmadı. Unuttunuz. 3 sene deplasmanlara gittik. Bu halde yatırımlar yaptık. Bir kişiden para dilenmedik. Bir kere malımızı satmayı düşünmedik.""MALIMIZI SATMAYI HİÇ DÜŞÜNMEDİK"

"Türkiye'nin en büyük camiası Beşiktaş'tır. İki büyük yaratılıyordu, ne oldu? Göreve geldikten sonra Beşiktaş tarihinde olmayan oyuncu satışını yaptık. Ben kimsenin aldığı oyuncuyu satmadım.Paralar nerede diyorlar, işte paralar! Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Bir yasa çıkarıldı, amatör branş zararlarını artık yapmıyoruz. Allah razı olsun. Kapatacağım dediğim zaman niyetim bu kanunun çıkmasıydı. Önümüzde seçim var, çıkıp bu borcu nasıl bitireceğinizi anlatırsınız. Biz yarışa çok geriden başladık. İtiraf ediyorum hatalar yaptık. 3. şampiyonluğa çok odaklanıp, takımın maliyetini yükselttik. Hata ettik."

"ADAY OLMAZSAM KAÇTI DİYECEKLER"

"Beşiktaş'ı ibra etmemek Süleyman Seba ruhuna karşıdır deyip, şimdi niye kapı kapı geziyorsunuz? Hürser hocam bu konuşmalarımın hiçbiri size yönelik değildir. "Ben aday olmazsan, kaçtı diyecekler. Sen önce Beşiktaş'ın malına çökmeyi bırak! Aday olmak isteyenler çıksın karşımıza! Millete sorun dedim, taraftarın %92'si başkandan memnun çıktı. 2 ay sonra seçim var, mali yapı şöyle düzelecek demek artık bana yakışmaz. Ramazan nedeniyle Mayıs'ın başlarında seçimi yapmak istiyoruz. Adaylıklar hayırlı olsun."

ELEŞTİRİLER SONRASI TEKRAR KÜRSÜYE ÇIKTI

"Suçlanmaya başladım. Yaptığım iyi bir şeyle ilgili suçlanmak beni rahatsız ediyor. Ben de muhalefet yaptım. Bel altı olmamaya gayret ettim. Bu kulüp benimle başlamadı. Önceki dönemler için neden o günlerde konuşmadınız? Benle beraberken problemleri olan insanlar, şimdi birlikte geziyorlar. Kimseyi küstürmeyin. Camiayı kucaklama işini çok iyi yapıyorum. Özür dilediğim insanlar da var. Kimseyle bir küskünlük yaratma derdinde değilim. Yönetime almadıklarım konuşmaya başlıyor. Kulüpte konuşurken bir faydanı görmedik. Ben sana mecbur muyum? Satılma noktasına geliyoruz diyorlar. İskemlesini satamayız! Eski başkanlarımızdan Yıldırım Demirören'in TFF başkanı olması benim hoşuma giden bir şeydir. Ama benim öyle bir amacım yok. Beşiktaş başkanlığı çocukluk hayalimdi. Allah'a şükür nasip oldu. Ayrıca Sosyal medya iğrenç bir çukur. Allah aşkına okumayın orayı. Orada psikolojinizi bozarlar. Görmeyin. Sinir sisteminizi bozarlar."

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (28 Ekim 2020)