comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Fikret Orman'dan hakemlere: "Sosyal medyayı okumayın"

08 Ağustos 2019, Perşembe 14:43
Fikret Orman'dan hakemlere:

Kulüpler Birliği ve Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, MHK'nin seminerinde açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'de yeni sezon öncesi MHK'nin düzenlediği hakem seminerinde konuşan Fikret Orman, hakemlere çağrıda bulundu. Yeni sezonda adil yönetim istediklerini belirten Orman, "Maça çıkmadan önce maçı aklında oynayan hakemler yerine sahada gördüğünü çalan hakemler görmek istiyoruz" dedi. 

"HER MEVZUYU VAR'A GÖTÜREREK ÇÖZEMEZSİNİZ"
"Kamuoyunun önünde olan işler bazı zaman bizleri üzmekte ve yaralamaktadır. Sizler bu işi yönetebilecek kapasitede hakemler olduğunuz için buradasınız. Adil yönetimden bahsediyoruz ve bunu her seferinde dile getiriyoruz. Maça çıkmadan önce maçı aklında oynayan hakemler yerine sahada gördüğünü çalan hakemler görmek istiyoruz. Yeni teknolojilerle birlikte dertlerimiz daha da arttı. VAR sisteminde Avrupa'daki uygulamalarla Türkiye'deki uygulamalar arasında farklılıklar var. Avrupa'daki maçlarda 3-4 dakika uzarken, bizdeki maçlar 9-10 dakika uzuyor. Bunun sebebi orta hakemin devamlı olarak VAR'a gitme isteği. Bu istek, sorumluluktan kaçmaktır. Maçın mutlak hakimi orta hakemdir. Siz orta hakem olarak her mevzuyu VAR'a götürerek bu işi çözemezsiniz. Gitmeniz gereken yerde gideceksiniz. Kolar faul çalınması, oynayan takımın oyununun önüne geçilmesi bizim rahatsızlık duyduğumuz konular. Kamuoyundan tepki alacağız diye sürekli oyunu durdurmak futbolumuzu aşağı çekiyor."

"SOSYAL MEDYAYI OKUMAYIN"

"Sizin verdiğiniz bir hatalı karardan dolayı nelerle karşılaştığımızı bir bilseniz. Sosyal medyadan etkileniyorsanız okumayın, bakmayın. Her maçtan sonra bir hakem basından etkilenirse bütün camialar sizin üzerinizde baskı yaratmaya çalışacaktır. Hata yapın ama yanlış yapmayın. Ödül ve ceza sisteminin gelmesini istiyoruz. Formsuzluklar olabilir ama hata yapan hakemlerin daha uzun dinlendirilmesini istiyoruz. İyi maç yönetenlere daha çok maç verilmeli. Marka değerimizi yukarı çıkaracak hakemler istiyoruz. Kimsenin etkisi altında kalmadan, gördüğünüz gerçekleri çalın." 

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!