comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Fikret Orman'dan FOX TV Sahur Sohbetleri Programı'nda transfer açıklaması

27 Mayıs 2018, Pazar 02:36
Fikret Orman'dan FOX TV Sahur Sohbetleri Programı'nda transfer açıklaması

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, FOX TV'de yayınlanan Sahur Sohbetleri programının konuğu oldu ve burada gelecek sezonun transfer çalışmaları hakkında konuştu. 

FutbolArena - Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, FOX TV'de yayınlanan Sahur Sohbetleri programına konuk oldu. Başkan Orman, Sahur Sohbetleri programında transferle ilgili gelen soruya da yanıt verdi. 

ŞEHİT NEDİR?
O kadar kavram kargaşası var ki... Şehit nedir? Bizim stadımız için de gazi stadı mı diyorlar. Binalardan şehit olmaz. Şehit insandan olur. Bizim dinimizde niyet esastır. Ne niyetle yaptığınla alakalıdır. Din için, Allah için yapılan şehitlik, şehitlik mertebesidir. Vatanı, namusun, ibadeti, ve ülkeni korumak için yapılan şehitliktir. 

"TAKVİYELER YAPACAĞIZ"

Zor bir sezona giriyoruz. Önce ülkemizin ekonomik dengesi otursun, ondan sonra yapacaklarımız şekillenecek. Son zamanlarda dövizin yükselmesi bütün planlarımızı revize etmemize sebep oldu. Tabi ki Beşiktaş Türkiye'nin en önemli kulübü. Takviyeler de yapacağız. 

"KUL HAKKI ÇOK ÖNEMLİDİR"

Bizim dinimizde kul hakkı çok önemlidir. Buraya gelmeden iftara gidiyorum çocuklarla. Bir yola girdik. Bir tane kamyon duruyor. İçine bir şeyler dolduruyorlar, biz de bekliyoruz. Korna çaldım. 15 dakika bekledik. Yana çekmiş olsa geçeceğiz ve iftara gideceğiz. Orada arkadaş benden rica etti, ben de helal ettim. O bile kul hakkıdır. İnsanın vaktini çalmana gerek yok. Ben tabi orada hakkımı helal ettim. 

"ŞEKİLCİLİK BİZİM DİNİMİZDE GÜNAHTIR"

Şekilcilik bizim dinimizde günahtır. Her şey Allah içindir. Oruç, Allah için tutulur. Birileri konuşsun, bir şeyler desin diye ibadet edilmez."

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"