comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Fikret Orman'dan Cenk Tosun'a veda mesajı

06 Ocak 2018, Cumartesi 00:43
Fikret Orman'dan Cenk Tosun'a veda mesajı

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, instagram hesabından Cenk Tosun'a veda etti.

FutbolArena - Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, hem kulübünün hem de Türk futbol tarihinin en pahalı oyuncu satışını gerçekleştirdi. Cenk Tosun'u bonservissiz alıp 27 milyon euro karşılığında Everton'a gönderen Fikret Orman, tecrübeli futbolcuya instagram hesabı üzerinden de veda etti. 


Fikret Orman'ın Cenk Tosun'a veda mesajı 


Fikret Orman, İnstagram hesabı üzerinden yaptığı açıklamada "Yeni kulübün hayırlı, yolun açık olsun. Burası her zaman senin yuvan ve sen her zaman ailemizin parçasısın Cenk'im." şeklinde yazdı. 

İşte Fikret Orman'ın Cenk Tosun paylaşımı... 


Everton Teknik Direktörü Sam Allardyce'ın Cenk Tosun yorumu


Öte yandan Everton menajeri Sam Allardyce, Cenk Tosun'un transferinin ardından ilk açıklamaları yaptı:

"CENK TOSUN TÜRKİYE'NİN 1 NUMARALI SANTRFORU"

Cenk Tosun Türkiye'nin 1 numaralı santrforu. Şampiyonlar Ligi'nde ve Türkiye Ligi'nde çok gol attı. Umarım bize de büyük katkı sağlayacaktır ve Everton'da başarılı olacaktır. Çok hareketli ve çok yönlü bir oyuncu. İki ayağını da kullanabiliyor ve bu çok önemli bir meziyet. Aynı zamanda hava toplarında çok etkili. 

CENK TOSUN: "SABIRSIZLANIYORUM"

Yeni takım arkadaşlarımı tanımak için çok heyecanlıyım çünkü Everton'da gerçekten büyük isimler var. Özellikle Wayne Rooney gibi oyunculardan bir şeyler öğrenebileceğim ve ayrıca çok sayıda yaratıcı oyuncu var. Onlar bana gol atmam için yardımcı olacaktır. Türkiye'de her zaman Everton maçlarını izlediğim için takım hakkında biraz da olsa bilgim var.

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)