comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Fikret Orman'a tepki: 'Siyasete karışma!'

27 Mart 2019, Çarşamba 18:54
Fikret Orman'a tepki: 'Siyasete karışma!'

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Bolu Cumhur ittifakı Belediye Başkan adayı Fatih Metin ile bir araya gelmesinin ardından tepki gördü. 

FutbolArena - Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Bolu Cumhur ittifakı Belediye Başkan adayı Fatih Metin ile bir araya geldi.

Cumhuriyet'in haberine göre, bu gelişme sonrasında Fikret Orman'a, "Büyük Beşiktaş Yürüyüşü adlı oluşum" 31 Mart'ta yapılacak olan yerel seçimler öncesinde siyaset karışma uyarısı yaptı. 


AÇIKLAMA ŞU ŞEKİLDE:

“Başkanımız tüzüğümüz gereği siyasi çalışmalara katılamaz; hangi partinin adayı olursa olsun belli bir adayın çalışmalarına başkanımız katılamaz” ifadeleri kullanıldı. Bildiride şu görüşlere yer verildi: “Bolu'da Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Fikret Orman, Bolu Cumhur İttifakı Belediye Başkan adayının birlikte yaptığı ziyaretler sosyal medyada paylaşıldı. Bizler Beşiktaşlılar olarak bu görüntülerin kullanılmasını hayretler içerisinde takip ettik. Bir spor kulübünün başkanının siyasi görüşü olabilir fakat bunu aleni bir şekilde hele de seçim döneminde Beşiktaş camiasını kutuplaştırmaya itecek şekilde başkanımız üzerinden kullanılmasını doğru bulmuyoruz. Başkanımız tüzüğümüz gereği siyasi çalışmalara katılamaz; hangi partinin adayı olursa olsun belli bir adayın çalışmalarına başkanımız katılamaz. Beşiktaş Kulübü Başkanının belli bir adayın yanında durması ve çalışma yapması Beşiktaş camiasının birlik beraberlik, kardeşlik duygularına zarar verir. Bu nedenle biz ortak paydası Beşiktaş olan Beşiktaşlılar olarak Fikret Orman'dan bu görüntülerle ilgili bir açıklama beklemekteyiz"

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"