comScore
bilyoner

Beşiktaş Beşiktaş

Fikret Orman, Şenol Güneş'in yerine 3 aday belirledi

14 Şubat 2019, Perşembe 09:34
Fikret Orman, Şenol Güneş'in yerine 3 aday belirledi

Beşiktaş'ta, Türkiye A Milli Takım'ın başına geçmeye hazırlanan Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'in alternatifleri belirlendi.

FutbolArena - Türkiye Futbol Federasyonu'nun teknik direktör Mircea Lucescu ile yollarını ayırmasından sonra koltuğa Beşiktaş Teknik Direktör Şenol Güneş'in geçmesine kesin gözü ile bakılıyor. Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın teknik direktör adaylarını belirlediği öne sürüldü. 


Beşiktaş Haber: Şenol Güneş gidecek mi? Şenol Güneş'in yerine kim gelecek?


Fotomaç Gazetesi'nin haberine göre, Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'in siyah beyazlı takımdan ayrılıp, Türkiye A Milli Takım'ın başına geçmesine kesin gözü ile bakılıyor. Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Şenol Güneş'in ayrılmasına karşın siyah beyazlı ekibin başına geçebilecek teknik direktör adaylarını belirlemiş durumda.

Acil eylem planı hazırlayan Beşiktaş yönetiminin ilk seçeneği Guti. Ancak Şenol Güneş'in yardımcılarından olan Guti'nin takımı yönetecek kadar tecrübesi olmadığına inanan Fikret Orman'ın Tamer Tuna ile masaya oturduğu öne sürüldü. Tamer Tuna ile görüşen Fikret Orman'ın her konuda prensip anlaşmasına vardığı iddia edildi. Beşiktaş'ta diğer adaylar ise Sergen Yalçın ve siyah beyazlı takımı 100. yılda şampiyon yapan Mircea Lucescu.


Şenol Güneş milli takımın başına ne zaman geçecek?


Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş'in sezon sonuna kadar siyah beyazlı takıma konstantre olacağı ve ardından görevi Tayfur Havutçu'dan devralacağı öne sürülüyor. Lucescu'nun yardımcılığını üstlenen Tayfur Havutçu, Rumen teknik adamın gönderilmesiyle geçiçi olarak göreve getirildi. Havutçu'nun sezon sonuna kadar milli takımın kadrolarını açıklayıp, takımın başında sahaya çıkacağı ifade ediliyor.
BİR DEVİR SONA ERİYOR

Beşiktaş'ta Başkan Fikret Orman, Yeni transferler ve sözleşme uzatılacak isimlerle sadece net ücret üzerinden anlaşma yapacak olan Başkan Orman ve ekibi, böylece 10 milyon Euro'yu bulan bonus ödemelerinden kurtulacak. Fanatik'te yer alan habere göre; Beşiktaş yönetimi, 49 milyon euro olan maaş tükünü 30 milyon euro seviyesine çekmeye çalışıyor. Hedeflenen rakama ulaşabilmek için maç başı ücretler, puan ve galibiyete bonus uygulamaları da kaldırılacak.

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!