comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Fikret Orman: ''Cenk Tosun'a kapımız açık''

02 Şubat 2018, Cuma 09:12
Fikret Orman: ''Cenk Tosun'a kapımız açık''

Beşiktaş Kulübü başkanı Fikret Orman, Everton takımına transfer olan eski yıldızları Cenk Tosun hakkında konuştu.

FutbolArena - Beşiktaş Kulübü başkanı Fikret Orman, İngiltere Premier Lig ekiplerinden Everton'a sattıkları Cenk Tosun'a geri dönmesi halinde açık kapı bıraktı. Cenk Tosun'un Türkiye'ye dönmesi halinde Fikret Orman kapılarını yeniden açacaklarını belirtti.


Fikret Orman'dan Cenk Tosun açıklaması


Beşiktaş Kulübü başkanı Fikret Orman, Everton takımına transfer olan eski yıldızları Cenk Tosun hakkında konuştu. Fotomaç Gazetesi'nin haberine göre, Fikret Orman, "Cenk Tosun, ailemizin değerli evlatlarından biri. Onun bizi en iyi şekilde temsil edeceğine eminim. Kariyerinin hangi noktasında olursa olsun, ailesine dönmek isterse kapımız her zaman açıktır" dedi.

''1,2 MİLYAR KİŞİYE ULAŞTIK''
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, 'Come to Beşiktaş' sloganıyla Türkiye'nin sınırlarını aştığını ifade etti. Orman, Beşiktaş'ın artık dünyada adından en çok söz ettiren kulüplerden biri olduğunu vurgulayarak, bu sloganla 1.2 milyar kişiye ulaştıklarını açıkladı.
 

Beşiktaş, Cenk Tosun'un  transferinden ne kadar kazanacak?


Beşiktaş'ta Cenk Tosun'un rekor bedelle Everton'a transferinde büyük rol oynayan ve görüşmeleri gerçekleştiren isim menajer Ceylan Çalışkan bu transferin perde arkasıyla ilgili önemli detayları aktardı.

A Spor'a konuk olan Ceylan Çalışkan, "Beşiktaş çok faydalı bir anlaşma yaptı. Bakın normalde Süper Lig, Avrupa'nın gözünde o kadar değerli değil. Bizim ligimizde 25-30 gol atan bir futbolcunun bile Avrupa'ya transferi kolay değil. Hatta yaptığım araştırmada, transfer sonrasında bana söylenen, İngiliz basınında uzun zaman sonra Türkiye ve Türk futbolu hakkında ilk defa olumlu yazılar yazıldığı yönündeydi." diye konuştu.

"BEŞİKTAŞ FAYDALI BİR ANLAŞMA YAPTI"

Ceylan Çalışkan, "Cenk 10 maç oynadığı zaman Beşiktaş 500 bin euro alacak. Everton ilk 8'e girerse Beşiktaş 500 bin euro alacak. Satışta %7,5 pay var.  Yani bunun gibi Beşiktaş'ın garanti bonusları var anlaşmada. Yetiştirme payı ise 1.300.000 pound civarındaki yetiştirme payını 23 yaşına kadar oynadığı kulüpler alıyor. Cenk Tosun Gaziantepspor'da profesyonel olduğu için paranın büyük bölümünü alacak." ifadelerini kullandı. 

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena akşam haberleri turu (20 Eylül 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.