comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Fikret Orman canlı yayında noktayı koydu! "Şenol Güneş..."

09 Şubat 2019, Cumartesi 22:54
Fikret Orman canlı yayında noktayı koydu!

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Spor Toto Süper Lig 21. haftasında oynanan ve 2-0 galip geldikleri Bursaspor maçının ardından önemli açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Spor Toto Süper Lig 21. haftasında oynanan Bursaspor maçının ardından beIN Sports'a bağlanarak takımın durumu, şampiyonluk yarışı ve Şenol Güneş'in geleceği hakkında net ifadeler kullandı. 

"BEŞİKTAŞ ARTIK İYİ BİR HAVA YAKALADI" 
Beşiktaş artık iyi bir hava yakaladı. O da takımın sahadaki performansına etki ediyor. Bugün de güzel bir galibiyet aldık, Çok mutluyuz."

"MIRIN VE VIDA İYİ BİR İKİLİ YAKALADILAR"
Beşiktaş devre arası kampını iyi geçirdi. Bugün konuşulması gereken konulardan biri de Mirin. Vida ile Mirin iyi bir ikili oldu. Güven veriyorlar. Adriano'nun performansı da katkı sağlayınca çok daha yükseliyor. Beşiktaş iyi bir yola girdi. Üst üste 2 şampiyonluktan sonra camia ve taraftarda alışkanlık vardı. Galatasaray maçında şampiyonluğun kaçırılması üzüntü yarattı. 

"BUNLARIN KONUŞULMASI DOĞRU DEĞİL"

Şenol Güneş, Bursaspor'da sözleşmesi bittikten sonra bize geldi. Beşiktaş'a hoca olarak geldi. u anda Milli takımın başında bir hoca var. Çok saygı duyduğumuz Lucescu var. Bizim hocamız da sahada Beşiktaş takımının başında. Şu anda bunları konuşmanın doğru olduğunu düşünmüyorum. Bunların konuşulmasını şık bulmuyorum. Daha maç başlamadan ve hemen maç bittikten sonra... Şenol hocanın sözleşmesi sezon sonunda bitiyor. Benim de başkan olarak Mayıs'ta kongrem var. 

"ŞENOL HOCA TAKIMININ BAŞINDA! BEŞİKTAŞ'IN HOCASINI GÖNDERME NİYETİ YOK"

Lucescu ayrılır ve Şenol hoca gitmek isterse bunlar ayrı şeyler. Ancak Şenol Güneş kulübünün başında. Beşiktaş'ın hocasını gönderme gibi bir niyeti yok. Sezon sonu geldiği zaman hocayla konuşur, şartları konuşuruz. Hoca şartları beğenmeyip başka bir yere gidebilir. O, o günün şartlarında. Bugün itibariyle böyle bir durum yok. Ben başkan seçilirsem ve sezon sonunda hocamız da kalmak isterse oturur konuşuruz.

"HOCAMIZ MİLLİ TAKIMA GİTMEK İSTERSE BU DA NORMALDİR"
Beşiktaş yönetimi hocasını güçlendirmeye çalışmak durumundadır. Biz de bunu yapmak zorundayız. Bundan 1 sene önce de söyledim. Neden Şenol Güneş ile 2019'a kadar sözleşme yaptık? Çünkü seçim var diye. 3 senelik, 5 senelik sözleşme teklifimiz sürecin sonunda olacak. Şimdi Beşiktaş'ta sözleşmesi biterken, hocamız kalmak isterse biz de o günün şartlarında konuşuruz. Hocamızın Milli takım olması da çok normal bir şey. 

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (24 Eylül 2020)