comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Fikret Orman açıkladı! 'Yeni teknik direktör'

20 Mart 2019, Çarşamba 14:33
Fikret Orman açıkladı! 'Yeni teknik direktör'

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, gündemdeki konularla ilgili beIN Sports'a açıklamalarda buundu. Siyah beyazlı kulübün Uzak Doğu'ya yaptığı ziyaretler ve teknik direktör Şenol Güneş hakkında konuşan Fikret Orman şunları söyledi:

"JAPONYA'DA KAMP YAPACAĞIZ"
"Bizim Uzak Doğu'ya yaptığımız ziyaretleri İngiliz takımları 20-25 yıl önce yaptı. Böyle 1-2 ziyaretle olacak şeyler değil ama bizim de oralara açılmamız lazım. Sadece Beşiktaş değil, hep beraber çalışmalıyız. Bu sezon Japonya'da bir kamp yapacağız. Hattay Japonya - Malezya yapacağız büyük ihtimalle." 

"KAGAWA'NIN ETKİSİ OLUMLU OLDU"

"Japonya'da Beşiktaş'ı tanıtma faaliyetlerine daha önceden başlamıştık. Kagawa transferinden önce bu konuda harekete geçtik. Beşiktaş maçlarının canlı yayınlanması konusunu Kagawa'dan önce halletmiştik. Kagawa da bu duruma olumlu etki etti. Bizim oradaki etkimiz Kagawa'dan önce 100 ise şu anda 200 oldu." 

"ŞENOL HOCA 2 MAÇLIĞINA MİLLİ TAKIM'DA"

"Şenol Hoca şu anda Milli Takım'ın hocası ama Beşiktaş'ın teknik direktörü. 2 maç için Milli Takım'da görev yapacak ve tekrar Beşiktaş'a gelecek. Şu anda Beşiktaş'tan bir maaş almıyor. Tüm masrafları Beşiktaş tarafından karşılanıyor. Biz de bundan gurur duyuyoruz. Türkiye bunlara pek hazır değil ama dünyada olan şeyler. Hocamızın sözleşmesi sezon sonunda bitiyordu. İnşallah 2002'deki başarısını Milli Takım'da tekrarlar. Şenol Hoca ile aramızda tazminat konusu geçmedi. Şenol Hoca'ya, "Sizinle çalışmak istemiyorum" desem zaten bırakır. Hiçbir zaman tazminat talebi olmadı, bizim aramızda bu tip şeyler olmaz."

"GÖKHAN TÖRE VE TOLGA ZENGİN İLE ÇALIŞMAYACAĞIZ"

"Gökhan Töre ve Tolga Zengin'i seviyorum. İkisinin de kulüple problemi yok. Biz iki futbolcuyla da çalışmayı düşünmüyoruz. Tolga bizim kaptanımız, kendisini aşırı severim. İki futbolcuya yeni sözleşme yapmak istemiyoruz. Gökhan oynamak istiyor ama biz kendisine başka takıma gidip oynamasını istedik. Fakat kendisi sözleşmesi gereği kalıp burada oynamadan para almak istedi. Kararına saygı gösterdik. Tolga'yı yönetim kurulu kadro dışı bıraktı. Tolga gibi bir kalecinin bize Karius'u aldırmaması gerekirdi. Biz 3 kaleciye para ödüyoruz. O güveni verseydi Karius'u almazdık. Tolga çok iyi bir kaleci ama Beşiktaş'taki misyonu bitti. Bu iş sadece sevmekle olmuyor. Tolga'yı çok seviyorum, 10 numara bir insan. Bu iş sevmekle olsa kızımı Beşiktaş kalecisi yapaırm. Çünkü en çok onu seviyorum." 

"KARIUS İYİ BİR KALECİ"

"Karius iyi bir kaleci olmasa Liverpool'un kalecisi olmazdı. Şampiyonlar Ligi finalinde oynadı. Hatalı goller yedi mi, yedi. Şu anda Beşiktaş'ın kalecisi ve sezon sonuna kadar devam edeceğiz. 1 sene daha sözleşmesi kalıyor, yeni hocamız ona karar verecek."

"UTKU'NUN OYNAMASINI İSTİYORUM"

"Şu anda kalede Karius var ama Utku'nun oynamasını istiyorum ben. Utku ne zaman kaleye geçecek? Devam edeceğimiz futbolcuların oynamasını istemek bizim hakkımız."

"TEKNİK DİREKTÖR KONUSUNDA TERCİHİMİZ YERLİ"

"Rıza Çalımbay, Mehmet Özdilek, Sergen Yalçın hepsi pırlanta gibi insanlar. Beşiktaş'a önemli hizmetleri oldu. Teknik direktörlük kararı sevgiye göre olmaz. Bizim tercihimiz yerli bir teknik direktör ama yabancı da olabilir. Gelecek hafta yeni hoca konusunda görüşmelere başlayacağız. Guti'nin de kendisini göstermesi lazım. Onu da görmek istiyoruz. Şenol Hoca ile bu konuyu da konuşacağız."

"BEŞİKTAŞ BAŞKANLIĞI'NA ADAY OLUNMASI DOĞAL BİR ŞEYDİR"

"Ahmet Çebi abinin başkan adaylığına çıkması beni üzmez ama karşıma çıkmaz zaten. Kendisi de söyledi. Biz birlikte 6,5 sene birlikte çalıştık ve birbirimizi iyi tanıyoruz. Karşı karşıya kalmamız da pek doğru olmaz. Zaten Ahmet abi de aday olmayacağını açıkladı. Aday olmak isteyenler olabilir. Bu ayıp bir şey değil. Herkes aday olabilir, kararı genel kurul verecek. Ben genel kurulun sahibi değilim. Şu anda Beşiktaş'a fayda sağlayacak bir aday olursa fedakarlık yaparım. Benden daha iyi yapacak olan varsa destek olurum. Kırgınlıklarım var ama adaylıktan çekilmem söz konusu değil."

"TFF BAŞKANLIĞI VE YABANCI SINIRINI TARTIŞACAĞIZ"

"Kulüpler Birliği'nde TFF seçimlerini tartışacağız. Bizim şu ana kadar ne bir adayımız var, ne de böyle bir şey konuştuk. Fakat kulüplerimizi yakından ilgilendiren bir karar olacak. 4 seneyi ilgilendirecek. Zihniyetin ne olacağı önemli. Yabancı konusunda da tartışma yapacağız. Yabancı sayısının indirilmesi taraftarı değilim. Yerli oyuncu oynatmanın da desteklenmesini düşünüyorum. Yabancı sınırını yasaklamak doğru değil."

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"