comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Fikret Orman açıkladı! 'Quaresma, Mertcan Çam, Aykut Kocaman'

09 Mart 2018, Cuma 11:14

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Ricardo Quaresma'ya verilen 5 maçlık ceza ve Mertcan Çam ile ilgili transfer iddialarına yönelik açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Volvo ile yapılan sponsorluk anlaşmasında Ricardo Quaresma'ya verilen 5 maçlık cezanın onanması ve Mertcan Çam ile ilgili çıkan transfer iddialarına ilişkin açıklamalar yaptı.
 

Fikret Orman'ın Quaresma ve Mertcan Çam açıklamaları


"BİZE ÖZEL MUAMELE VAR"

Hangi cezamız indirildi ki Quaresma'nın cezası indirilsin? Bize özel muamele var hamdolsun. Quaresma hata yaptı. Pepe ve Quaresma'nın üstüne oynandı. Biri ceza aldı, biri sakatlandı. Biz özeleştiri yapıyoruz
"GEREKENİ YAPACAĞIZ"

Quaresma'nın yaptığı hareketi tasvip etmiyorum. Kulübün disiplin talimatlarına göre gerekeni yapacağız. Beşiktaş'ın hakkını savunmadığımız söyleniyor. Sezon başında da 'kibirli' algısı oluşturulmaya çalışıldı

"KENDİMİZ İÇİN BİR ŞEY İSTEMİYORUZ"

Biz kimseden medet duymadık. Biz adalet ve düzgün kararların verilmesini bekliyoruz. Kendimiz için bir şey istemiyoruz. Geçen sene de benzer olaylarla karşılaştık ama şampiyon olduk. Beşiktaş'a düşen şey buralarda daha fazla kenetlenerek takımımızı desteklemek olacaktır.

"QUARESMA YOKSA LENS VAR"

Quaresma yoksa Lens var. O da büyük bir futbolcu. Şampiyonluğumuzda Lens'in de büyük katkısı olacağına inanıyorum. Beşiktaş'ın şampiyon olacağına kalpten inanıyorum. Eşit ve adil koşullarda tüm gücümüzü herkese göstereceğiz

İÇLERİNDEKİ GERGİNLİK DIŞARI ÇIKIYOR

Türkiye'nin en büyük kulübünün üzerinde gerginlik yaşatmak istiyorlar. Galatasaray ve Fenerbahçe'de seçim süreci var. Bu nedenle içlerindeki gerginlikleri bizim maçlarda dışarı çıkarıyorlar.

"FENERBAHÇE İLE MAÇIMIZ KALMADI"

Fenerbahçe ile artık maçımız olmadığı için rakibimiz değil. Fenerbahçe ile ilgili konuşmak istemiyorum. Şampiyonluktaki rakibimiz Başakşehir ve Galatasaray ile mücadele edeceğiz. Fenerbahçe ile maçımız kalmadı. Allah işlerini güçlerini rast getirsin.

"TARAFTARIMIZ OYUNA GELMESİN"

Beşiktaş taraftarı oyunlara gelmesin. Algılarla maç kazanılmaz. Biz sahaya çıkıp topumuzu oynayacağız. Beşiktaş'ta kimsenin beklentisi olmaz. Böyle bir beklentide olan namerttir

Hakem Mustafa Öğretmenoğlu'nu tanımıyorum. Biz hakemlerden sahada gördüğünü çalan adaletli bir yönetim istiyoruz.


 

Fikret Orman, Mertcan Çam iddialarıyla ilgili ne dedi?


Beşiktaş ciddi bir kulüptür. Herkes işine gücüne baksın. Menajerlerin yönlendirmeleriyle yapılan haberlere prim vermek istemiyorum Ben bu ailenin babasıyım. Her zaman giderim. Şenol abiyle görüşürüm. Siz evinize gitmiyor musunuz? Ben de giderim.

Kurullarda hukukçular sosyal medyaya göre karar vermemeli. Böyle yaparsanız her kulüp kamuoyu baskısı oluşturmak isteyecektir.

"HERKES İŞİNE BAKSIN"

Aykut hoca değerli bir rakibimizin hocası. Kupada 1 maçımız kaldı. Algı üzerinden yaratacağınız şeyler sahada tutmuyor. Allahın yüce bir adaleti var. Biz top oynayacağız. Algıyla maç kazanılmaz. Herkes işine baksın. Fenerbahçe, Akhisar ile oynuyor Beşiktaş'ın ne işi var orada? Beşiktaş ile oynadın geçti bitti. Aykut hocanın babası iyi bir Beşiktaşlı, divan kurulu üyesi. Aykut hoca hakkında da fazla bir şey söylemek istemiyorum. Kendisine de saygımız var. Herkes işini yapsın.

HER TAKIM DEFANS YAPIYOR

Love futbola başlayan yeni bir oyuncu değil. Ben ona inanıyorum. Beşiktaş'a karşı her takım defans yapıyor. Fakat kalan 10 haftada Love kalitesini gösterecektir

"GALATASARAY ÇOK BAŞARILIYDI"

2000 döneminde Galatasaray, Avrupa'da çok başarılıydı. O dönemde de Galatasaray'ı aşağıya çekmeye çalıştılar. Keşke o seviyeye gelebilmek için çalışsalardı.

"REKABETİN GÜZELLİĞİNİ ORTAYA ÇIKARMALIYIZ"

Son yıllarda da biz başarılıyız. Aynı durum bize de yapılmaya çalışılıyor. Her takımın bu seviyelere gelmesi gerekiyor. Rekabetin güzelliğini ortaya çıkarmamız lazım, kavgayı değil.

"HEP BİRLİKTE İYİ SEVİYELERE ÇIKMALIYIZ"

Fenerbahçe de, Galatasaray da başarılı işler yaptı. Hep birlikte iyi seviyelere çıkmamız gerekiyor. 'Beşiktaş iyi, diğerleri kötü' demiyorum. Galatasaray, Fenerbahçe, Trabzonspor hatta Başakşehir'siz bir lig düşünülemez.


Quaresma neden 5 maç ceza almıştı?


Beşiktaş'ın Portekizli yıldızı Ricardo Quaresma, Fenerbahçe ile oynanan Ziraat Türkiye Kupası'nda yarı finalde oynanan karşılaşmada kırmızı kart görmüş ve PFDK tarafından 5 maçlık ceza gelmişti.

Beşiktaş Kulübü, Ricardo Quaresma'nın 5 maçlık cezası hakkında Tahkim Kurulu'na 12 sayfalık rapor vermiş ve indirim isteğinde bulunmuştu. Ancak Tahkim Kurulu, Ricardo Quaresma'nın 5 maçlık cezasını onadı.

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (16 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.