comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Fikret Orman açıkladı! Burak Yılmaz, Arda Turan, Orhan Ak

18 Temmuz 2019, Perşembe 10:23
Fikret Orman açıkladı! Burak Yılmaz, Arda Turan, Orhan Ak

Beşiktaş, altyapı okulları üzerine projeler geliştiren eski futbolcusu Fabian Ernst ile işbirliği anlaşması yaptı. Basın toplantısında konuşan Fikret Orman transferlerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Beşiktaş'ın eski futbolcularından Fabian Ernst, altyapı okulları üzerine proje geliştirmek üzere siyah beyazlı kulüple işbirliği anlaşması imzaladı. Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın da katıldığı toplantıda anlaşmanın detaylarıyla ilgili bilgiler verildi. 
 

Beşiktaş Haberleri: Beşiktaş & Fabian Ernst işbirliği anlaşması


Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, işbirliği anlaşmasında yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"Ernst bizim ailemizin bir parçası. Kendisiyle bu projeyi uzun süredir hayata geçirmek istiyorduk. İnşallah Beşiktaş'a yetenekli gençler yetiştireceğiz. Fabian Ernst'in önderliğinde Avrupa'nın çeşitli bölgelerinde futbol okulları açacağız. İnşallah Beşiktaş'a faydalı gençler yetiştiririz. Ülkemizi ve kulübümüzü temsil eden ahlaklı sporcular yetiştirmek istiyoruz. Fabian Ernst bizim ailemizin bir parçası olarak kaldı. Kendisine teşekkür ediyorum. İnşallah hayırlara vesile olur."
ERNST: "BEŞİKTAŞ'TAN HİÇ GİTMEDİM"

"Buraya geldiğim için çok mutluyum. Kulübün bana bu fırsatı vermesi beni çok mutlu etti. Almanya'da şu anda altyapı okulum var ve 200 futbolcu yer alıyor. Almanya ve çevresinde ciddi bir antrenör havuzumuz var. Yıllardır olan tecrübemizle birlikte Beşiktaş'ın kültürüne yakışacak şekilde eğitim sağlayacağımızı düşünüyorum. Ben hiçbir zaman Beşiktaş'tan gitmedim, gönlüm hep buradaydı. Yetenekli bireyleri tekr teker keşfederek eğitmek istiyoruz. Türkiye'de eğitim alan futbolcuların yurt dışında tecrübe kazanmasını da çok istiyoruz."
 

Beşiktaş Transfer Haberleri: Fikret Orman'dan transfer açıklaması


Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, transfer çalışmaları hakkında da açıklamalarda bulundu.

"Eksik bölgelerimizi tamamlamamız lazım. Beşiktaş'ın geçen sezon da kadrosu geniş olmasına rağmen birçok futbolcuya fazla ücret ödedik. Ekonomik olarak bu durum bizi zorladı. Eksik bölgelerimize takviye yapıyoruz. Sol stoper almak istiyoruz. 1-2 bölgeye daha transfer yapma gayreti içerisindeyiz. Fakat kampa kadar yapalım, taraftarları heyecanlandıralım diye hareket etmeyeceğiz. Transfer sezonu için 45 gün daha var. Bu sürede doğru hamlelerle eksiklerimizi tamamlayacağız. Kadroda düşünmediğimiz oyuncular var. Onlar da gidebilir. Çok eğlenceli bir hocamız var. Gülümseyen yapısıyla bize de enerji veriyor."

"BURAK YILMAZ, BEŞİKTAŞ'TA KALACAK"

"Burak Yılmaz'ın Beşiktaş'a ikinci transferi biraz zor oldu. Burak çok iyi bir Beşiktaşlı. Bizimle konuşmalarında futbol hayatını Beşiktaş'ta bitirmek istediğini söyledi ve bu şekilde de devam ediyoruz. Burak'ı bırakmayı düşünmüyoruz. Lecce'den kimse gelip benimle görüşmedi." 

"ARDA TURAN'IN TRANSFERİNİ DÜŞÜNMÜYORUZ"

"Arda Turan önemli bir futbolcu ama Beşiktaş'a transferiyle ilgili hiçbir konuşmamız olmadı. Transferini de düşünmüyoruz. Arda çok kıymetli bir futbolcu ama Beşiktaş'ın o bölgelerde kıymetli oyuncuları var. Biz farklı bölgelere takviye yapmak istiyoruz."

"DORUKHAN İÇİN TEKLİF GELDİ AMA SATMA DÜŞÜNCEMİZ YOK"

"Dorukhan Toköz tam bir Beşiktaşlı. Beşiktaş'a yakışan bir figür. Beşiktaş'tan ayrılmasını kesinlikle istemiyorum. 1-2 sene daha oynaması lazım. Çok iyi yerlere geleceğinden eminim. Kendisi için teklif geldi ama niyetimiz satmak değil. Beşiktaş ve Dorukhan'ın menfaatine bir durum olursa o zaman konuşuruz." 

"BURAK YILMAZ KAPTANLIĞI KALDIRABİLECEK KAPASİTEDE"

"Beşiktaş'ta kaptanlığa yönetim kurulu karar verecek. Bu konuyu şu ana kadar konuşmadıkç Yönetici arkadaşlarıma saygısızlık etmek istemem. Burak'ın kaptanlığı kaldırabilecek kapasitede olduğunu düşünüyorum. Bugün de aynı niyetteyim ama yönetici arkadaşlarımızla bu konuyu konuşacağız."

"SOL BEKE TAKVİYE YAPACAĞIZ" 

"Adriano takımdan ayrıldı. Sol beke bir takviye yapacağız ama daha karar vermedik. Şartlar bize uygun olursa kısa süre içerisinde yapacağız."

"BEIN SPORTS İLE SORUN ÇÖZÜLÜR" 

"beIN Sports dünyanın 45 ülkesinde yayın yapıyor. Fransa'nın, İspanya'nın ana yayıncısı. Premier Lig'i de yayınlamak istediklerini biliyorum. Bu kadar güçlü bir grubun da ilişkilerinin aynı seviyede olacağını düşünüyorum. Bu kadar kuvvetli bir grubun sözleşme şartlarını yerine getirmesini bekliyoruz. Bu işin çözüleceğini düşünüyorum."

"FİKSTÜR ÇEKİMİNDE NİYET İYİYDİ"

"Fikstür çekiminin nasıl yapıldığını görmek için dün bizzat gittim. Son 8 sezondur ikinci yarılarda sürekli Galatasaray ile deplasmanda oynuyorduk. Bu kadarı olmaz diyorduk ama yine deplasmanda oynayacağız. Bir sistemleri var, hayırlısı olsun. İyi niyetli olduklarını gördüm."

"YAPILANDIRMADAN NEDEN RAHATSIZ OLUYORLAR?"

"Kulübü döndürebilmek için 2 sene ödemesiz 5 yıllık anlaşma yaptık. Bu yapılandırmayla birlikte mali disiplini sağlamaya çalışacağız. Bütün kulüpler daralmak zorunda. Bunun en büyük adımını Trabzonspor attı ve arkasından biz geliyoruz. Zaten bu kurallara uymayanların puanı silinecek, ligden düşürülecek. Bu durum neden rahatsızlık yaratıyor anlamıyorum. Türkiye'de büyük gruplar bile bankalarla oturup yapılandırma yapıyor. Bütün gruplar bunu yapıyor, camia içerisinden bile rahatsız olanlar var. Neden rahatsız oluyorlar?"

ORHAN AK'A TEPKİLERLE İLGİLİ YANIT

"Bugüne kadar Beşiktaş'ı hiçbir zaman kişiler üzerinden konuşmadık. Beşiktaş büyük bir aile. Hocamız acayip derecede pozitif ve işini iyi bilen bir kişiliği var. Kendi ekibi var. 8 kişiyle birlikte geldiler ve iyi bir hava yakaladık. Geçen sene kötü bir sınav verdik. Şimdi temiz bir sayfa açtık. Şampiyonluk için çok iddialıyız. Hep beraber kenetlenip takıma sahip çıkalım. Beşiktaş hepimizin. Mutsuzluk çıkarmanın manası yok. Kenetlenelim ve pozitif işler yapalım. Beşiktaş'ın gündemini kısır döngülere çevirmeyelim. Beşiktaş'ı çok mutlu edeceğiz bu sene."

Siyah beyazlı takımla ilgili gelişmeleri Beşiktaş Haberleri sayfasından takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)