comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Fenerbahçe yöneticisi Şekip Mosturoğlu'ndan Caner Erkin açıklaması

02 Kasım 2017, Perşembe 16:01
Fenerbahçe yöneticisi Şekip Mosturoğlu'ndan Caner Erkin açıklaması

Fenerbahçe Spor Kulübü Asbaşkanı  ve Kulüpler Birliği ikinci başkanlarından Şekip Mosturoğlu, Caner Erkin için değiştirilen talimatnameyi eleştirdi.

FutbolArena - Fenerbahçe Spor Kulübü Asbaşkanı  ve Kulüpler Birliği ikinci başkanlarından Şekip Mosturoğlu, Beşiktaş'ın futbolcusu Caner Erkin'in aldığı 6 maçlık cezayı yorumladı. Şekip Mosturoğlu, Caner Erkin'in cezası için değiştirilen talimatnamenin gereksiz olduğunu zaten böyle bir ceza uygulanması için gerekli talimatnamenin olduğunu belirtti. 


Şekip Mosturoğlu'ndan Caner Erkin açıklaması


Fanatik Gazetesi'nde yer alan habere göre, Fenerbahçe Spor Kulübü Asbaşkanı Şekip Mostoroğlu, Caner Erkin'in aldığı 6 maçlık cezayı ve talimatname değişikliğini yorumladı.Talitmatnamenin değişikliğini eleştiren Şekip Mosturoğlu, bu değişikliğin gereğinin olmadığını belirtti.

''TALİMATNAME ZATEN VARDI, UYGULANMASI GEREKİYORDU''
"Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) yeni kural eklemesi, bence gerekli bir uygulama değildi. Çünkü bu zaten talimatta vardı. Görüntülerin delil olması zaten talimatnamede bulunuyordu. Beşiktaş maçından sonra ortaya çıkan bir durum nedeniyle, kamuoyunda büyük tartışmalar oldu ve bu tartışmalar ışığında da TFF disiplin talimatı değişikliği yapmak zorunda hissetti kendini. Bence gerek yoktu. Mevcut talimat da bunun için yeterliydi. Sadece uygulanması gerekiyordu"

''BANA GÖRE TALİMATNAME YETERLİ''

"Buradaki tek sıkıntı, Türkiye'de yalnızca iki tip görüntü üzerinden ceza veriliyor. Birincisi sert hareketler, ikincisi ağız okuması. Caner'in ceza aldığı eylem tam olarak açıklanmadığı için sıkıntı oluyor. Ben Caner'in aldığı cezanın hangi eyleme dayandırıldığını anlamış değilim. Eğer hakeme yönelik hareketinden dolayıysa, bana göre talimat yeterli. Bu görüntüye bakılarak zaten ceza verilebilirdi.''

''DEĞİŞİKLİĞE GEREK YOKTU''

''Eğer onun için böyle bir talimat eklendiyse, bence gerek yoktu. Onun dışında da gol sevinciyle ilgili veya hakeme yönelik sert tepkileri nedeniyle ceza aldıysa, onun da bence talimat değişikliği olmaksızın, mevzut talimatla değiştirilmesi mümkündü. Ben açıkçası, tartışmayı bastırmak için böyle bir değişikliğe gidildiğini düşünüyorum. Bence gerek yoktu.''

Siyah Beyazlı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz

FutbolArena Haber Turu (26 Ekim 2020)