comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Fatih Aksoy: "Beşiktaş'a dönüp forma savaşı vereceğim"

26 Mayıs 2020, Salı 20:03
Fatih Aksoy:

Beşiktaş'ın Sivasspor'a kiraladığı Fatih Aksoy, "Beşiktaş'a dönüp forma savaşına girmek istiyorum." diye konuştu.

FutbolArena - Beşiktaş'tan Sivasspor'a kiralık giden Fatih Aksoy, siyah beyazlı takım hakkında Bein Sports'a açıklamalarda bulundu. Teknik direktör Sergen Yalçın'a mesaj gönderen Fatih Aksoy, forma savaşına hazır olduğunu söyledi.
 

Fatih Aksoy Beşiktaş'a dönecek mi?


"Beşiktaş'a dönüp forma savaşına girmek istiyorum. İnşallah uzun yıllar hizmet ederim. Sergen Yalçın bizim gibi altyapıdan gelen oyuncular için şans. Atiba'dan Oğuzhan Özyakup ve Necip Uysal'dan çok şey öğreneceğimi düşünüyorum. Dorukhan ile orta saha da ikili olmak beni ayrıca mutlu eder."

"ÖN LİBERODA DAHA RAHAT OYNUYORUM"
Daha 8 maç var. Sezon sonuna kadar Sivasspor'un oyuncusuyum. Buraya gelirken de, sezon içinde de ilk hedefim buraya hizmet etmekti. Ondan sonra da buraya istenilen şekilde hizmet ederek, Beşiktaş'a güçlü bir şekilde dönmekti. Bunu da iyi bir oranda başardığımı düşünüyorum. Ön liberoda gerçekten mutluyum ve takıma daha çok katkı verdiğimi düşünüyorum, bu da beni motive ediyor. Ama bu sezon bazı maçlar sağ bek oynadım, maç içindeki değişikliklerden. Ön liberoda daha rahatım.

"BEŞİKTAŞ'TAN AYRILMAK ZOR KARARDI"

"Zor bir karardı benim için. Beşiktaş'ta çok büyük aşamalar kaydedip Süper Lig seviyesine gelmiştim. Profesyonel hayata geçişi düşününce, Beşiktaş her şeyin başlangıcıydı diyebilirim. 1-2 teklif daha vardı ama Sivas'ın hem kulüp yapısı hem de takımın ligdeki durumu burayı seçmemde bir etken olmuştu. Kalıp, orada bekleyebilirdim, bunun bana ne katacağını bilmiyordum. Ben gidip savaşmak istedim. Çünkü orada kalsaydım, Beşiktaş formasını hiç giymeden 1 sene daha kalıp ayrılabilirdim. Çok doğru bir karar aldığımın farkındayım."

Son dakika Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"