comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Fatih Aksoy açıkladı! "Beşiktaş'a güçlü dönmek istiyorum"

07 Ocak 2020, Salı 10:17
Fatih Aksoy açıkladı!

Sivasspor'da kiralık olarak forma giyen Fatih Aksoy, Beşiktaş hakkında açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Süper Lig'de lider Sivasspor'da sergilediği performansla dikkat çeken Fatih Aksoy, Beşiktaş'a dönüşle ilgili soruya yanıt verdi. Fanatik Gazetesi'ne konuşan Fatih Aksoy, siyah beyazlı takıma daha güçlü bir şekilde dönmek istediğini söyledi. Genç futbolcu ayrıca Rıza Çalımbay ile Şenol Güneş'in birbirlerine benzediklerini ifade etti. 
 

Beşiktaş Haberleri: Fatih Aksoy, Beşiktaş'a dönecek mi?


Beşiktaş'a güçlü bir şekilde dönmek istediğini belirten Fatih Aksoy, "Beşiktaş'la hala iki yıllık mukavelem var. Buraya gelirken de söylemiştim. "Sivas'da bu dönemi iyi geçirip Beşiktaş'a güçlü bir şekilde dönmek istiyorum" Beşiktaş'taki hedeflerimi gerçekleştirememiştim. Biraz erteleme oldu benim için. Şuan Sivasspor forması giyiyorum ve önümüzde 17 maç var. Takımımın başarısını düşünüyorum. Ben elimden gelenin en iyisini yapıp Beşiktaş'a en güçlü şekilde dönmek istiyorum." dedi.

BEŞİKTAŞ'I TEK KELİMEYLE ANLATIR MISIN? 
"Beşiktaş'ı tek kelimeyle anlatmak çok zor. Benim saha içinde ve dışında öğrendiğim bir çok şeyin nedeni Beşiktaş. İlk kez Beşiktaş sayesinde uçağa bindim. İlk defa yurt dışına çıktım ve pasaportum oldu. İlk kez paralar kazanmaya başladım Beşiktaş sayesinde. Orada tam anlamıyla oynayamadığım için bir ukte var. Ben ona tek kelimeyle hasret diyeyim."

"ŞENOL GÜNEŞ İLE RIZA ÇALIMBAY BİRBİRİNE BENZİYOR"

"Kendimi çok şanslı hissediyorum. Kariyerime Şenol Güneş gibi tecrübeli bir hocayla başladım ve şimdi oynama sürecinde Rıza Çalımbay ile çalışıyorum. Benim gibi genç bir oyuncu için böyle deneyimli isimlerle çalışmak büyük şans. Şenol hocayla, Rıza hocayı çok birbirine benzetiyorum. İş disiplinleri aynı. Şenol hoca idman akşam beşte olduğunda dokuzda gelirdi. Rıza hoca da tamamen öyle. Kazanma istekleri ve adalet duyguları birbirine çok benziyor. Ayrıca oynanan oyunla yetinmiyor iki hoca da. Şenol hoca şampiyon olduğumuz iki sezonda da her maç sonrası hep üstüne koymamız gerektiğini vurgulardı. Aynı özellikler şimdi Rıca hocada da var. Rıza hoca bir sonraki maçımızın hep daha zor geçeceğine bizi ikna ediyor. Bazı insanlar konuşur ama karşısındakini ikna etmekte zorluk çeker. Rıza hoca öyle değil her maçı çok ciddiye almamız gerektiğini anlatıyor ve bizi buna inandırıyor. Takım olarak biz de daha çok konsantre oluyoruz. Rıza hoca ayrıca Sivasspor camiası için önemli bir insan. Güçlü bir figür. Bu da bizi biraz rahatlatıyor. Rıza hocanın olduğu yerde çok fazla sıkıntı olmaz."

Son dakika Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu(27 Şubat 2020)