comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Everton menajeri Sam Allardyce'tan Cenk Tosun'a mesaj

03 Ocak 2018, Çarşamba 19:16
Everton menajeri Sam Allardyce'tan Cenk Tosun'a mesaj

Everton menajeri Sam Allardyce, Ocak ayı transfer dönemine dair yeni açıklamalarda bulunarak Cenk Tosun'a da mesaj gönderdi. 

FutbolArena Dış Haberler - Beşiktaşlı futbolcu Cenk Tosun'u transfer etmesi an meselesi olan Everton'da menajer Sam Allardyce Ocak ayı transfer dönemine dair yeni açıklamalarda bulundu. Daha önce Cenk Tosun'un transferi hakkında "Elimizden geleni yaptık ve şu anda beklemedeyiz." ifadelerini kullanan tecrübeli teknik adam, devre arasında özellikle yurt dışından gelen futbolcuların adaptasyon uyumuna dikkat çekti. 

"KADRO KURMANIN ÇEŞİTLİ ZORLUKLARI VAR"
Everton menajeri Sam Allardyce yaptığı açıklamada, "Kadro kurmanın çeşitli zorlukları var. Takımda farklı karakterde oyuncular yer alıyor. Bazılarıyla sorun yaşayabilirsiniz. Bunlar olağan durumlar. Ancak bu sorunları da yönetmek zorundasınız. Krizleri doğru yönetmek önemli. Farklı kültür, farklı din ve farklı yapıda futbolculardan oluşan futbolcuları bir arada tutarak, onların uyum içerisinde çalışmasını sağladığınız anda başarı gelir. 

"CENK TOSUN'A MESAJ MI?

Öte yandan Sam Allardyce ara transfer döneminde forvet takviyesi dışında savunmaya da oyuncu alıp almayacaklarıyla ilgili gelen soruya, "Bunu daha önce de söylemiştim. Devre arasında yapılacak olan transferler her zaman risklidir. Ben daha önce bu riski alıp, başarılı olmuştum. Ancak özellikle bu dönemde yurt dışından gelen oyuncuların adaptasyon sorunu yaşayabileceğini biliyorum. O yüzden Ocak ayında yurt dışından transfer ettiğiniz bir futbolcunun hemen ilk 11'de oynayacağının garantisi yok." 
 

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'dan Cenk Tosun transfer açıklaması


Cenk Tosun'un kariyerinin gelen tekliflerden daha önemli olduğunu da söyleyen Fikret Orman, "Evet, Everton kulübünün bir teklifi var ama bunu ilk kez söylüyorum bir Çin kulübünün de 35 milyon euroluk teklifi de var. Fakat biz bunu Cenk Tosun'un oynama isteği nedeniyle hiç gündeme almadık" dedi.

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 


FutbolArena Haber Turu (25 Şubat 2020)