comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Ersin Destanoğlu, Fenerbahçe ve Başakşehir maçlarında yok

19 Kasım 2020, Perşembe 17:33
Ersin Destanoğlu, Fenerbahçe ve Başakşehir maçlarında yok

Tahkim Kurulu, Beşiktaş kalecisi Ersin Destanoğlu'na verilen 2 maçlık cezayı onadı.

FutbolArena - Beşiktaş'ın Gaziantep FK deplasmanında 3-1 yenildiği müsabakada kırmızı kart gören Ersin Destanoğlu'nun 2 maçlık cezası, TFF Tahkim Kurulu tarafından onandı. Ersin Destanoğlu, Başakşehir ve Fenerbahçe karşılaşmalarında forma giyemeyecek.

BEŞİKTAŞ'TAN TAHKİM KURULU'NA TEPKİ:
"Futbol Takımımızın Süper Lig'in 8. haftasında Gaziantep FK ile oynadığı maçta, kalecimiz Ersin Destanoğlu'na hakem Yaşar Kemal Uğurlu tarafından gösterilen direkt kırmızı kart neticesinde, sahada uğradığımız haksızlığın giderilmesi adına yapmış olduğumuz yerinde itirazın TFF Tahkim Kurulu tarafından hangi gerekçe veya gerekçelerle reddedildiğini merak etmekteyiz.

Yeşil sahada meydana gelen haksızlıkların gelecek maçlara sirayet etmemesi hususunda adaleti tesis etmekle yükümlü TFF Tahkim Kurulu'nun, hiçbir suretle izah edilebilirliği olmayan söz konusu kararı, haksızlığın devamına ve adalete olan inanca gölge düşmesine neden olmuştur."

 

TFF Tahkim Kurulu'ndan Ersin Destanoğlu açıklamasıBeşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin futbolcusu Ersin Destanoğlu ile ilgili PFDK'nın 12.11.2020 tarihli E.2020-2021/291 - K.2020-2021/377 sayılı kararına itirazı incelendi. Yapılan müzakere neticesinde;

Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin futbolcusu Ersin Destanoğlu'nun, rakip takım futbolcusuna yönelik ciddi faulü nedeniyle FDT'nin 43. maddesi uyarınca 2 resmi müsabakadan men cezası ile cezalandırılmasında, sübut, hukuki niteleme ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, başvurunun reddi ile cezanın onanmasına, oybirliği ile karar verildi.

Son dakika Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"