comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Erol Bulut'tan Beşiktaş ve Cüneyt Çakır tepkisi!

19 Şubat 2019, Salı 17:50
Erol Bulut'tan Beşiktaş ve Cüneyt Çakır tepkisi!

Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Erol Bulut, Beşiktaş maçında Adem Büyük'ün gördüğü kırmızı kartla ilgili konuştu.

FutbolArena - Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Erol Bulut, "VAR'ın daha adaletli olduğunu her zaman söyledim. Ligin ilk yarısında maçların iyi yönetildiğini düşünüyorum. Ufak tefek hatalar oluyor, onu herkes doğal karşılıyor çünkü sistem daha yeni, ilk senesi ama ikinci yarı başladığında olaylar değişti. Söylediklerimi geri almam gerektiğini düşünüyorum çünkü Beşiktaş maçında Adem Büyük'ün kırmızı kart pozisyonunu hiç konuşmamıza gerek yok" dedi. 
 

Erol Bulut, Yeni Malatyaspor - Beşiktaş maçı açıklamaları


Bulut, Beşiktaş karşılaşmasıyla ilgili, "Erken gelen bir kırmızı kart oynayacağımız planı değiştirmiş oldu. Çünkü sonuçta Beşiktaş'a karşı oynuyorsunuz, kalitesi ortada olan bir takım, bireysel üst düzeyde olan futbolcuları var. Ayağa iyi pas yapan ve hareketli olan bir takım. 10 kişi kaldığınızda tabi bu işler zorlaşıyor. 1-0 geriye düşmemize rağmen 1-1'i yakaladık ama ondan sonra yine basit bir gol yedikten sonra işler daha da zorlaşıyor, zaman da daralıyor. Biraz risk almak zorunda kalıyorsunuz. Risk aldığınızda kalenizde pozisyon görüyorsunuz, nitekim kalemizde 2-3 pozisyon gördük. Maçı da 2-1 kaybetmiş olduk" ifadelerini kullandı. 

"SÖYLEDİKLERİMİ GERİ ALIYORUM"

"Ligin ilk yarısı bittiğinde Var ile ilgili açıklamamda, 'VAR'ın daha adaletli olduğunu' her zaman söyledim. Ligin ilk yarısında maçların iyi yönetildiğini düşünüyorum. Ufak tefek hatalar oluyor, onu herkes doğal karşılıyor çünkü sistem daha yeni, ilk senesi ama ikinci yarı başladığında olaylar değişti. Söylediklerimi geri almam gerektiğini düşünüyorum çünkü Beşiktaş maçında Adem'in kırmızı kart pozisyonunu hiç konuşmamıza gerek yok. Yapmaması gerekiyordu, kırmızı kartı gördü. Doğal olarak oyundan atıldı ama oyunun ilk 5-10 dakikasında Ömer'e Vida tarafından yapılan bir hareket var, pozisyon bulabilirdik, Cüneyt hoca sarı kartını çıkartmadı. Dördüncü hakeme bu kart değil mi?' diye sordum, o da 'dokunmadı ki' dedi. Dokunmadıysa Cüneyt hoca niye faul verdi? O zaman benim futbolcuma sarı kart göstermesi lazım."

YENİ MALATYASPOR - BEŞİKTAŞ MAÇI SONRASI DEĞERLENDİRMELER"Caner, direkt Ömer'in bileğine tabanıyla vuruyor sarı kart yok. Dorukhan'ın Ömer'e yaptığı hareket var, sarı kart yok. Oturup düşünmemiz lazım. Ben, VAR'ın adaletli olduğunu söyledim ama ikinci yarı başladığında düşüncemden vazgeçiyorum. Bundan yalnızca biz mi etkileniyoruz hayır başka takımlarda etkileniyor. Fenerbahçe başkanı da kendi şikayetlerini dile getirdi. Bu her kulübe olur ama maalesef Anadolu kulüplerine, ben daha doğrusu kendi takımım adına konuşayım; bize olan çok pozisyon var, hiç kart çıkarılmadı. Bize verilen kartlara bakılması lazım; doğru, yanlış olabilir ama rakibe de fazlasıyla kartların çıkarılması gerektiğini düşünüyorum. Aynısını Konyaspor maçında da yaşadık. Jahovic'in Mina'yla olan pozisyonu, kaval kemiğine tekme geldi, sarı kart yok. Jahovic, kalecimizin kolunu ısırdı bilmiyorum hangi ülkede kol ısırıldığında kart verilmiyor? Milosevic'in İssam'a yaptığı hareket, dudağı patladı, kart yok. Guilherme'nin başı yarıldı, kart yok. Neyi konuşalım? Konuşmuyoruz diye mi bu hale geldik veya üst tarafı zorladık ceza mı kesiyorlar? Bana biraz tuhaf geliyor." 

KADRODA REVİZYON OLACAK MI?

Başarılı çalıştırıcı, bir gazetecinin 'Çaykur Rizespor karşılaşmasında kadroda revizyon olacak mı?' sorusuna, "Adem kırmızı kart gördüğünden dolayı bizimle birlikte olamayacak. Murat Akça ve Guilherme'nin bir sakatlığı var. Önümüzde birkaç günümüz daha var, durumlarına bakacağız. Ona göre yolumuzu çizeceğiz. Birde performanstan dolayı birkaç futbolcumuz büyük ihtimalle yer almayacak. Onlarında oturup düşünmesi lazım" cevabını verdi. 

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

 

Selen Yakıcı İle Top 5 (27 Ekim 2020)