comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Ergin Aslan: "Beşiktaş, Abdullah Avcı ile şampiyonluk yarışında olur"

03 Temmuz 2019, Çarşamba 15:48
Ergin Aslan:

Yeni Şafak Gazetesi'nden Ergin Aslan, FutbolArena'nın konuğu oldu.

FutbolArena - Yeni Şafak Gazetesi Spor Yazarı Ergin Aslan, FutbolArena'nın konuğu oldu. Beşiktaş'ı yakından takip eden Aslan, siyah beyazlılarla ilgili değerlendirmelerde bulunurken, Türk futbolunda yaşananlar hakkında da dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Ergin Aslan'ın Beşiktaş, Şenol Güneş, Milli Takım, TFF ve VAR Sistemi hakkındaki görüşleri şu şekilde:

"MİLLİ TAKIM SÜRECİ BEŞİKTAŞ'I OLUMSUZ ETKİLEDİ"
 
"Şenol Güneş ile 3. sezon kaybedildikten sonra 4. sezondan ders alınacağı düşünülüyordu ama hayal kırıklığı yaşandı. Sadece futbolcu ve teknik adam olarak değerlendirmemek lazım. Yönetim ve teknik heyet bu süreci doğru yönetemedi. Milli Takım süreci Şenol Güneş'i olumsuz etkiledi. Futbolcuların maaşlarının ödenmemesi de etken oldu. Camia olarak performans düşüklüğü vardı. Burak Yılmaz ile biraz toparlanma oldu ama yetmedi."
 
"ŞENOL GÜNEŞ DIŞARIDAN ÇOK ETKİLENEN BİR TEKNİK DİREKTÖR"
 
"Şenol Hoca'nın başarısının nedeni yüzde 50 teknik direktörlüğüyse, yüzde 50'si de mental yönü. Hoca dışarıdan söylenenlerden çok etkilenen bir teknik direktör. Milli Takım herkesindir ama kulüplerde muhalefet var. İzlanda maçında havaalanında yaşananlardan çok etkilenmişti. Bunu net gördük."
 
"BEŞİKTAŞ SAHA DIŞI UNSURLARLA ÇOK UĞRAŞMAYA BAŞLADI"

 
"Camianın eskiden beri gelen dinamikleri var. Bu dinamikleri çok bilmeyen, kongreleri ve kurulları bilmeyen insanlar söz sahibi olunca şiraze kayıyor. Beşiktaş'ın öncelikleri var. Yeni bir teknik adamla yeni bir takım kurulacak. Sahanın dışındaki unsurlarla çok fazla uğraşılmaya başlandı. Şafak Mahmutyazıcıoğlu olayında mahkeme kararını verecek. Bunu göreceğiz. Beşiktaş iki sene üst üste şampiyon olunca yöneticilerin ayakları yere basmadı. Yönetim çok uçtu. Medel, Pepe, Negredo, Lens transferleri Beşiktaş'ın 10 senesine mal oldu. Beşiktaş'ın dönüm noktası 2017 yaz transfer dönemiydi. Ayaklar yere bassaydı bugün başka şeyler konuşuyor olurduk."
 
"BEŞİKTAŞ, ABDULLAH AVCI İLE ŞAMPİYONLUK YARIŞINDA OLUR"
 
"Abdullah Avcı sistem adamı. Taktik disipline çok önem veriyor. Elinde bir omurga var. Karius, Vida, Dorukhan ve Burak gibi önemli bir omurgası var. Lens ve Quaresma ile oynayamaz. Quaresma'da oyundan alınmama, kulübede oturmama gibi durumlar var. Hocanın kriterlerine uygun oyuncular bulunursa Beşiktaş'ın şampiyonluk yarışında olacağını düşünüyorum."
 
"YENİ LİSANS TALİMATININ UYGULANABİLECEĞİNE İNANMIYORUM"

 
"Yıllardır bu lisans konusunda öneri getiriyorduk. NBA, MLS'te bunlar yapılıyor. Pratikte müthiş bir uygulama ama Türkiye'de uygulanacağına inanmıyorum. Yöneticiler arasındaki ilişkiler nedeniyle bunların uygulanması çok zor. Daha önceki acı tecrübelerimiz var. Keşke bu talimat uygulansa. Türk futbolunu yöneten insanları tanıyoruz. Tanımadığımız hiç kimse yok. Futbolu yönetenlerin beni o kadar çok yanıltmasını istiyorum ki, umarım bizi yanıltırlar."
 
"VAR SİSTEMİ TAMAMEN 'TÜRK USULÜ' OLDU"
 
"VAR Sistemini çok destekledim ama doğru uygulanabilirse. İnşallah Türk usulü VAR sistemi olmaz dedik ama böyle oldu. Hakem görüyor ama karar vermiyor. Hakemler sistemin içerisinde kalmak için kime ne yararsa o şekilde karar veriyorlar. Hakemlere olan güven azalmış durumda. VAR'a rağmen güven sıfır."
 
Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (10 Ocak 2020)