comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Erdoğan Demirören vefat etti (Erdoğan Demirören kimdir?)

08 Haziran 2018, Cuma 10:48
Erdoğan Demirören vefat etti (Erdoğan Demirören kimdir?)

Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören hayatını kaybetti. Peki Erdoğan Demirören kimdir?

FutbolArena - TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in babası Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören yoğun bakıma alındı. Erdoğan Demirören kimdir? Kaç yaşında vefat etti?


Erdoğan Demirören kimdir?


Erdoğan Demirören 28 Ağustos 1938'de İnegöl'de doğdu ve 79 yaşında hayata gözlerini yumdu. Türk sanayici ve iş adamı olan Demirören, Rumeli Yönetici ve İş Adamları Derneği'nin (RUYİAD) Yüksek İstişare Konseyi üyesiydi.


Erdoğan Demirören'in iş hayatı, mesleği


Erdoğan Demirören, Sirkeci'de Oto Yedek Parça İthalatı ve Pazarlaması konusunda faaliyet gösteren Kolaylık Oto Müessesi'nin kurucusu Babası Şükrü Demirören`in 1957 yılında vefatı sonucu, genç yaşta aile işlerini devraldı. Erdoğan Demirören'in vefatından önce Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Demirören Holding, LPG sektöründe çok sayıda şirketin sahibidir. Milangaz, Likidgaz, Mutfakgaz gibi markalarla bu sektörde Türkiye'nin en büyük grupları arasında bulunuyor. Ayrıca piston üretimi de yapan grup, Özel Ata Lisesi'nin de sahibidir. Oğlu Yıldırım Demirören ise Beşiktaş Kulübü'nün eski Başkanı ve Türkiye Futbol Federasyonu Başkanıdır.

Son dakika haberler için FutbolArena Aktüel sayfasını takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (14 Eylül 2020)