comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Emre Belözoğlu: 'Beşiktaş'ın 7 net pozisyonu yok, katılmıyorum'

12 Eylül 2022, Pazartesi 22:31
Emre Belözoğlu: 'Beşiktaş'ın 7 net pozisyonu yok, katılmıyorum'

Başakşehir teknik direktörü Emre Belözoğlu, basın toplantısında Beşiktaş'ın yüzde yüzlük 7 pozisyonu değerlendiremediğine yönelik yoruma katılmadığını belirtti.

FutbolArena - Beşiktaş, Spor Toto Süper Lig'in 6. haftasında Vodafone Park'ta Başakşehir'e 1-0 mağlup oldu. Başakşehir teknik direktörü Emre Belözoğlu, Beşiktaş galibiyetinin ardından açıklamalarda bulundu.

"MAÇI BİR DAHA İZLEMENİZ GEREKİR"
Emre Belözoğlu basın toplantısında Beşiktaş'ın yüzde yüzlük 7 pozisyonu değerlendiremediğine yönelik yoruma katılmadığını belirtti.

"Beşiktaş'ın yüzde yüzlük 7 pozisyonu olduğunu düşünmüyorum. O sizin kendi yorumunuz. Katılmıyorum. Oyunu bir daha izlemeniz gerekir diye düşünüyorum."

EMRE BELÖZOĞLU'NUN BEIN SPORTS'A AÇIKLAMALARI:

"İyi savunma yaptık. Çıkışlarda rahat pozisyon üretebileceğimiz yerlerde kendi organizasyonuma yakışmayan, bağdaşmayan pas hatalarımız oldu. Topa daha fazla hükmetmeliydik. Doğaldır. 50.000 taraftar önünde. Beşiktaş'ın planını biliyorduk. Direkt oynamayı tercih eden, seken topları alan ve kenarlara inen bir takım. Bu anlamda pozisyon vermedik. Kendi kaptırdığımız toplar. 2-3 tane net pozisyonları vardı. Bugüne kadar getirdikleri oyun bile bu mutluluğu, kazanma duygusunu yaşatıyor. Ülkemizde oyuncu geliştirmek öncelikli değil. Uzun yıllar teknik direktör olarak bu ülkeye hizmet edersem oyuncu yetiştirmek olacak. YOlun daha başı. 2 gün önce 6 saat yoldan geldik. Zorlu maçtan geldik. Ona rağmen bütün çocuklar elinden geleni yaptı. Bunu da göz ardı etmemek gerekiyor. Sonuç özelinde mutluyuz. Sezon başından beri Beşiktaş'tan daha iyi takımlarla da maç yaptık. Bu süreçte iyi bir düzende oyun disiplini, düzenine bağlı kaldık."

Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!