comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Emirhan İlkhan, Torino'da! İtalya'ya gidiyor

04 Ağustos 2022, Perşembe 16:14
Emirhan İlkhan, Torino'da! İtalya'ya gidiyor

Beşiktaş'ın genç futbolcusu Emirhan İlkhan, Torino ile anlaşma sağladı.

FutbolArena - Beşiktaş'ın genç futbolcularından Emirhan İlkhan ile ilgili sıcak gelişmeler yaşanıyor. Siyah beyazlı kulübün altyapısından yetişen ve sözleşmesinde 4,5 milyon euro karşılığında serbest kalma bedeli bulunan genç oyuncu Torino ile anlaştı.

BONSERVİS BEDELİ 4,5 MİLYON EURO
Beşiktaş'ta geçtiğimiz sezon forma şansı bulduğu maçlarda sergilediği performansla dikkat çeken Emirhan İlkhan, sözleşmesindeki 4,5 milyon euroluk serbest kalma bedeliyle Torino'ya transfer oldu. Genç oyuncu sağlık kontrolleri için İtalya'ya gidecek. Beşiktaş, Emirhan İlkhan'ın bir sonraki satışından da %20 pay alacak.

AHMET NUR ÇEBİ'DEN EMİRHAN AÇIKLAMASI

"Futbolda gönülsüzlük usulü çalışma olmaz. Futbolcu sahaya çıktığında gönülsüzse başarı alamazsınız. Önemli olan onların arzularının yerine geldiği şekilde çalışmaktır. Yapılan sözleşmede maddeler yazar ama adam oynamadığı zaman oynatamazsınız. Beşiktaş'ta kalmak istemeyen biz ‘Burada oynayacaksın' diye ne yalvarırız, ne de başka bir tavır koyarız. Ben Emirhan'a ‘Torino'da ne veriyorlarsa aynısını verelim'. dedik ama gitmek istiyorum dedi. Sadece menajerimle konuşun dedi. Ben futbolcumla kötü olmak istemiyorum. Onlar bizim çocuklarımız. Verdikleri emeklere teşekkür etmemiz gerekiyor. 18 yaşından küçük çocuklarla ilgili UEFA dahil olmak üzere birçok kurumun sert yaptırımları var. Birçok kulüp bu konuda cezalar aldı. 18 yaşından önceki hiçbir süreç kontratta geçerlilik sağlamıyor. 18 yaşına gelince her futbolcuyla pazarlık yaparsınız. Beşiktaş'ın altyapısından geldiği için hassas davranırsınız ve hoşgörülü bir kontrat önerirsiniz. Emirhan'la yaptığımız sözleşme, yaklaşık 5 milyon vermek üzere 5 yıllık anlaşma yapılmıştır. Menajeri 0 bedelle çıkış maddesinde ısrar etmiştir. Sonrasında 4.5 milyon Euro şeklinde anlaşma yapılmıştır. Bunun yanlış bir tavır olduğu yönündeki yorumları ben art niyetli buluyorum. Ben 600 dakika oynayan bir oyuncuyu transfer etsem beni tefe koyarsınız. Can Bozdoğan için 1.2 milyon Euro bir bedel belirlemiştik, kendisine şu ana kadar bu bedelin ne altında ne üstünde teklif gelmedi. Altyapıda yaptığımız operasyonun meyvelerini almaya başladık. Altyapıdaki çocuklarımız Beşiktaş'a para bırakarak gitmeye başladılar. 20 senede bir Necip bizimle beraber oynuyor bir de Atınç'ı satabilmişiz. Son dönemde bunu başardıysak, hocalara rica edip politikamızı belirterek bizim katkımız çok olmuştur. Emirhan konusunda henüz biten bir şey yok. Ama futbolcu istemiyorsa baskı yapmam. Onlar köle değil. Çocuk yaşlarından itibaren emek vermişler. 5 yıllık 5 milyon TL bir kontrat teklif ettik. Bu hiç küçümsenecek bir rakam değil. Son 20 senede altyapıdan çıkardığımız 3-4 çocuğumuz Avrupa'dan talep gördü. Buna sebep olan da ben ve benim yönetimimdir. Kalmak istemeyeni tutmayız. Ayrıca hayallerim var diyen bir çocuğumuzun önünü tıkamam. Çocuğumuz giderse Allah yolunu açık etsin. Kontrattaki şart kendisinin ve menajerinin istediği şarttı. Bu maddeyi koymasaydık Beşiktaş 4,5 milyon Euro alamayacaktı. Sonraki satıştan da yüzde 20 maddemiz var. Eğer bu arkadaş 30 milyon Euro'ysa, bir sonraki satıştan da 6 milyon Euro alırız. Toplamda 11 milyon Euro'ya yakın bir para da hiç az bir meblağ değil."

BİLYONER'E ÜYE OL, 20+20 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!