comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Domagoj Vida'dan Beşiktaş taraftarına mesaj

03 Ocak 2018, Çarşamba 11:24
Domagoj Vida'dan Beşiktaş taraftarına mesaj

Beşiktaş yeni transferi Domagoj Vida'ya imza töreni yaptı. Hırvat futbolcu duygularını açıkladı.

FutbolArena - Beşiktaş transfer döneminde ilk olarak Domagoj Vida'ya imza attırıyor. Vida'nın imza töreninde yapılan açıklamalar haberimizde...


Vida'nın BJK TV açıklamaları


İmza töreni öncesinde BJK TV'ye açıklamalarda bulunan Vida, "Beşiktaş taraftarının bana gösterdiği ilginin farkındayım." derken, Beşiktaş'ın bütün Şampiyonlar Ligi maçlarını izlediğini de söyledi. 

Stoper pozisyonunda oynadığını ancak görev verilmesi takdirde sol bek ve sağ bekte de oynayabileceğini dile getiren Vida, "Bana nerede ihtiyaç duyulursa orada elimden geleni yaparım" dedi.
Vida, kendisini transfer etmek için Zagreb'e giden Fikret Orman'ın ilgi ve alakasından dolayı Beşiktaş'ı tercih ettiğini de dile getirdi.

Vida BJK TV'deki röportajında son olarak kartal pozu verdi ve "Alemin gözü yaşlı, Vida artık Beşiktaşlı" dedi. Hırvat oyuncu ardından imza törenine geçti. 


Fikret Orman'ın Vida'nın imza törenindeki açıklaması


Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Vida transferi için "Çok karakterli bir futbolcu aldık" derken, "Türkiye'den de olmak üzere birçok teklif aldı ama Beşiktaş'a söz verdiğini her fırsatta dile getirdi." ifadelerini kullandı. 

Fikret Orman ayrıca "Dönem dönem espriler yaptık olayı biraz sempatik hale çevirmeye çalıştık. Vida'ya 'Beşiktaş ailesine hoşgeldin' diyorum." şeklinde konuştu. 

Başkan Fikret Orman, Vida'nın menajerine de teşekkür ederken "Kendisiyle 4.5 yıllık sözleşme imzaladık. Ona futbolu burada bıraktırırız biz" dedi. 


Cenk Tosun'a Çin'den gelek teklif


Cenk Tosun'un transferiyle ilgili de konuşan Fikret Orman, bir Çin kulübünden 35 milyon euroluk teklif aldıklarını da açıkladı ancak önceliklerinin Cenk Tosun'un kariyeri olduğunu dile getirdi.


Vida'nın imza töreni açıklamaları


"Sayın başkanımıza transfer sürecinde göstermiş olduğu ilgi ve alakaya çok teşekkür ediyorum." diyen Vida, "Umut Güner'e çok teşekkür ediyorum, bütün transfer süreci boyunca ilgilendi." ifadelerini kullandı.

Beşiktaşlı futbolcuları geçmişten tanıdığını da söyleyen Vida, "Lens ile birlikte oynamıştık, birçoğuna karşı da geçmişte rakip olmuştum. Kaliteli bir kadromuz var" dedi. 

Adının Türkçe anlamını da öğrendiğini söyleyen Vida, "Komik geldi" dedi. 

Başkan Fikret Orman, transferde görüşmelerin devam ettiğini de söylerken "Bizde transfer süreci hiç bitmiyor. Vida ile görüşmelerimize de 6 ay önce başlamıştık" dedi.

Vida Beşiktaş taraftarıyla ilgili de konuşurken, "Beşiktaş taraftarı için fazla söze gerek yok. Dinamo Kiev'le oynarken Beşiktaş deplasmanına geldiğimizde, sahada 2 metre ötedeki arkadaşımı duyamıyordum." şeklinde konuştu.

Beşiktaş ile ilgili tüm gelişmeleri Beşiktaş Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)