comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Domagoj Vida, Beşiktaş'tan ne kadar kazanacak? Domagoj Vida'nın maliyeti

03 Ocak 2018, Çarşamba 12:39
Domagoj Vida, Beşiktaş'tan ne kadar kazanacak? Domagoj Vida'nın maliyeti

Beşiktaş'ın kadrosuna kattığı Domagoj Vida transferi KAP'a bildirilirken oyuncunun alacağı maaş bildiride yer almadı. Peki Domagoj Vida'nın Beşiktaş'a maliyeti nedir?

FutbolArena - Beşiktaş'ta Domagoj Vida transferi mutlu sonla noktalandı. Beşiktaş, oyuncuyla 4.5 yıllık sözleşme imzaladığını KAP'a bildirdi. Ancak KAP bildirisinde oyuncunun ne kadar alacağına yönelik bilgi yer almadı.

Domagoj Vida ile ilgili KAP'a yapılan bildiride sadece oyuncunun sözleşme süresi yer alırken alacağı maaş ve imza parasına dair bilgi yoktu.
 

Domagoj Vida, Beşiktaş'tan ne kadar kazanacak?


Sabah Gazetesi'nden Fatih Doğan, FutbolArena'ya konuyla ilgili yaptığı son gelişmeleri aktardı:
"Domagoj Vida yaklaşık 3 milyon Euro alacak. 1.5 milyon Euro imza parası ve puan başına ücret alacak. Vida 3 yıldır isteniyordu ve oyuncu için 10 milyon Euro'lar konuşuluyordu. Beşiktaş 1.5 milyon Euro imza parası verdi ve maaşını biraz yüksek tuttu."


Beşiktaş, Vida'nın maliyetini KAP'a neden bildirmedi?


Beşiktaş, KAP'a Vida'nın anlaşma bedelini açıklamamasının nedeni ise belli oldu. Tüm kulüplerde geçerli olmak üzere anlaşma bedeli belli bir tutarın altında kalıyorsa takımların bildirme zorunluluğu bulunmuyor.
 

Vida'nın imza töreni açıklamaları


"Sayın başkanımıza transfer sürecinde göstermiş olduğu ilgi ve alakaya çok teşekkür ediyorum." diyen Vida, "Umut Güner'e çok teşekkür ediyorum, bütün transfer süreci boyunca ilgilendi." ifadelerini kullandı.

Beşiktaşlı futbolcuları geçmişten tanıdığını da söyleyen Vida, "Lens ile birlikte oynamıştık, birçoğuna karşı da geçmişte rakip olmuştum. Kaliteli bir kadromuz var" dedi. 

Adının Türkçe anlamını da öğrendiğini söyleyen Vida, "Komik geldi" dedi. 

Başkan Fikret Orman, transferde görüşmelerin devam ettiğini de söylerken "Bizde transfer süreci hiç bitmiyor. Vida ile görüşmelerimize de 6 ay önce başlamıştık" dedi.

Vida Beşiktaş taraftarıyla ilgili de konuşurken, "Beşiktaş taraftarı için fazla söze gerek yok. Dinamo Kiev'le oynarken Beşiktaş deplasmanına geldiğimizde, sahada 2 metre ötedeki arkadaşımı duyamıyordum." şeklinde konuştu.

Beşiktaş ile ilgili tüm gelişmeleri Beşiktaş Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)