comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Digitürk, kulüplerden ne istedi? beIN Sports, Süper Lig yayın haklarından çekilecek mi?

13 Haziran 2019, Perşembe 13:50
Digitürk, kulüplerden ne istedi? beIN Sports, Süper Lig yayın haklarından çekilecek mi?

beIN Sports ile kulüpler arasında yaşanan gerginlik sonrası Digitürk'ün TFF ile yaptığı görüşmenin detayları ortaya çıktı.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'in yayın haklarını elinde bulunduran Digitürk ile kulüpler arasında son günlerde yaşanan anlaşmazlıkla ilgili detaylar belli oldu. Bloomberg'in haberine göre Digitürk, TFF ile yaptığı görüşmede gelecek yıl için kulüplere ödenecek olan 500 milyon doların sabit kur üzerinden yapılmasını istedi. Bu konuda kulüplerin tavrının ne olacağı merak ediliyor. 
 

beIN Sports, Süper Lig'den çekilecek mi? Digitürk, kulüplere ne kadar para ödeyecek?


Digitürk'ün, Süper Lig yayın hakları için yaptığı anlaşma çerçevesinde her yıl kulüplere toplamda 500 milyon dolar ödeniyordu. Bu parnaın 250 milyon doları sabit kur, 250 milyon doları ise güncel kur üzerinden yapılıyordu. Sabitlenen kur miktarı her yıl enflasyona göre düzenleniyordu. Türkiye'deki kur artışı nedeniyle gelecek yıl kulüplere ödenecek olan 500 milyon doların 250'si güncel kura göre ödenecekti. Boomberg HT'nin haberine göre Digitürk, bu noktada TFF ile görüşerek kurdaki artış yüzünden toplamda ödenecek 500 milyon doların tamamının sabit kurdan ödenmesi teklifini yaptı. TFF yönetiminin ise bu talebi kabul etmediği belirtildi. 

KULÜPLER KABUL EDERSE KUR SABİTLENEBİLİR
Digitürk'ün, kulüplerin bu teklifi kabul etmemesi halinde yayın haklarından çekileceği iddia edildi. Kulüplerin ise bu karara olumsuz yaklaştığı ancak konuyu görüşmek üzere toplanacağı belirtildi. Kulüpler eğer sabit kur teklifini kabul ederlerse anlaşma yeniden revize edilecek ve belirlenen kur fiyatı üzerinden ödeme yapılacak.

DİGİTÜRK'TEN KONU HAKKINDA AÇIKLAMA GELDİ:


 

beIN Sports canlı şifresiz İZLE (beIN Sports nasıl izlenir?)


Digitürk platformunda yer alan beIN Sports ve S Sport kanallarını izleyebilmek için Digitürk abonesi olmak gerekiyor. Şifreli olarak yayınlanan maçları canlı şifresiz izlemek için spor paketi satın alınıyor. Ayrıca Digitürk abonesi olmayanlar internet üzerinden Digiplay veya beIN Connect siteleri üzerinden istedikleri ligi yıllık veya istedikleri maçı tek maç olarak satın alıp izleyebilirler. 
 

beIN SPORTS CANLI İZLE 


FutbolArena Haber Turu (18 Ekim 2019)

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.