comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Denys Boyko Dinamo Kiev'de ilk maçına çıktı! 3 yıl sonra...

16 Şubat 2018, Cuma 00:23
Denys Boyko Dinamo Kiev'de ilk maçına çıktı! 3 yıl sonra...

Beşiktaş'ın Dinamo Kiev'e kiraladığı kaleci Boyko yeni takımında ilk maçına çıktı. 

FutbolArena - Beşiktaş'ın Dinamo Kiev'e kiraladığı kaleci Denys Boyko yeni takımının AEK ile oynadığı UEFA Avrupa Ligi maçında ilk 11'de sahaya çıktı. Dinamo Kiev'e transfer olduktan ayağının tozuyla ilk maçında görev aldı. 


Denys Boyko Dinamo Kiev'e kiralandı


Beşiktaş'a büyük umutlarla gelen fakat oynadığı maçların ardından performansı beğenilmeyince teknik direktör Şenol Güneş tarafından gözden çıkarılan Denys Boyko, sezonun ikinci yarısında lisans çıkarılmayınca Ukrayna Ligi takımlarından Dinamo Kiev'e kiralanmıştı. 

Ukraynalı kaleci Dinamo Kiev'in AEK ile deplasmanda oynadığı maçta ilk 11'de sahaya çıktı. İlk yarıda 2 kurtarış yapan Ukraynalı file bekçisi, tam 3 yıl sonra Avrupa kupalarında görev aldı. Boyko son olarak Dnipro formasıyla UEFA Avrupa Ligi'nde boy göstermişti. 
Denys Boyko yaptığı açıklamada, "Her şey çok güzel. İhtiyacım olan bir şeydi ve Dinamo Kiev'e bana şans verdikleri için minnettarım. Onların güvenini boşa çıkarmayacağım." diye konuştu. 

Ukraynalı kariyeriyle ilgili yaptığı açıklamada, "Burada kalıcı olup olmamam konusuna gelince, sözleşmem kiralık. Beşiktaş'la devam eden kontratım var. Ancak Dinamo Kiev ile anlaşırsam Beşiktaş'ın da sorun çıkaracağını zannetmiyorum." ifadelerini kullandı. 

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena akşam haberleri turu (21 Eylül 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.