comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Deniz Atalay açıkladı! Fikret Orman başkanlığa aday mı?

03 Ekim 2019, Perşembe 16:19
Deniz Atalay açıkladı! Fikret Orman başkanlığa aday mı?

Beşiktaş yöneticisi Deniz Atalay, Fikret Orman'ın seçimde aday olup olmayacağıyla ilgili son gelişmeleri paylaştı.

FutbolArena - Beşiktaş'ta Fikret Orman'ın seçim kararı almasının ardından aday olup olmayacağı merak ediliyordu. Siyah beyazlı kulübün yönetim kurulu üyesi Deniz Atalay, TRT Spor'da katıldığı programda Fikret Orman'ın seçimlerde aday olup olmayacağı konusunda açıklamalarda bulundu.

"BAŞKAN ŞU ANDA ADAY DEĞİL"
"Fikret Orman şu anda aday değil. İlk gün söylediği sözlerin bugün de arkasında. İstifa etmedi, seçim kararı aldı. Fikret Orman aday olduğunda hiçbir aday yoktu. Kendisi büyük bir cesaret örneği sergileyerek adyalığını koydu. O dönem takım kamp yaptığı otelin masraflarını bile ödeyemiyordu. Başkan hemen sponsorluklar buldu, para buldu, stat yaptı, transferleri yaptı, şampiyon yaptı. Avrupa kupalarında bir Türk takımının en önemli başarılarından birine ulaştı."

"BEŞİKTAŞ CAMİASI ŞOV YAPAN YÖNETİCİYİ SEVMEZ"

"Beşiktaş camiası çok fazla şov seven yöneticileri sevmez. Biz Süleyman Seba ekolünden geliyoruz. Özellikle bu sosyal medya platformlarının çıkmasının ardından bu tip şov yapma işleri arttı. Beşiktaş taraftarı da çok fazla ön plana çıkan yöneticiyi sevmez. Biz icraat yapma tarafındaydık. Beşiktaş'a hizmet etme amacıyla çalıştık."

"PARALAR NEREDE SLOGANI HOŞ DEĞİL"

"Şampiyon olduğumuz 2 sezonda takım maliyeti 65 milyon euro seviyesindeydi. Sonrasında 90 milyon euro seviyelerine çıktık. Bazen "paralar nerede" dediklerinde bakıyorum da nerede olduğu belli. Bu slogan hoş değil. Başkan bunların hepsinin izahını camiaya yaptı. Beşiktaş'ta sanki çok ciddi bir para vardı da yok oldu gibi algı yaratılıyor. Paraları bulan zaten başkandı. Her zaman para sıkıntısı vardı. Başkan sponsorluklar bularak kendisi yarattı bu paraları zaten. 2 şampiyonluk sonrası yapılan transferlerin bazıları hatalı olabilir. Takımı gençleştirmemiz gerekiyordu."

"İLK ÖNCE AHMET NUR ÇEBİ YANIT VERMELİ"

"Paralar nerede diye bağırıyorlar. Bana göre ilk yanıt vermesi gereken kişi Ahmet Nur Çebi. Kendisi 7 yıl kulübün ikinci başkanı ve icra kurulu başkanıydı. Fikret Orman'ın görevi sona erdiği zaman bizim de görevimiz biter. Gelecek olan yeni yönetimi elbette destekleriz. İsmi geçenlerin hepsi bizim arkadaşlarımız, dostlarımız. Beşiktaş'ın eski yöneticilerinin, camianın sahip çıkması gerekiyor. Burada bir itham var, buna karşı camianın sesi çıkması gerekiyor. Başkana hakaret edildiğinde sessizlik oluyor. Başkanın kırgınlığı ve kızgınlığı buna. Beşiktaş'ta neden eski başkanlar, yöneticiler var. Bir kişi bile çıkıp ayıp oluyor demedi. Fikret Orman'ı şimdi görenler, kırılma, üzülme diyor. Neden sahip çıkmıyorsun?"

"FİKRET ORMAN'IN ŞAHSİ KEFALETİ VAR"
"Fikret Orman'ın kulüpte 350-400 milyon lira şahsi kefaleti var. Hepimizin kefaleti devam ediyor. Yeni gelecek yönetimin de şahsi kefaletini koyması gerekiyor. Biz 2012'de aday olduğumuzda neredeyse karşımızda aday yoktu. Bugün birçok aday çıkıyorsa demek ki kulüp iyi yerlere gelmiş."

Son dakika Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2019)

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.