comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Cyle Larin Mart ayının en iyisi seçildi

02 Nisan 2021, Cuma 19:25
Cyle Larin Mart ayının en iyisi seçildi

Cyle Larin, Kanada'da Mart ayının en iyi futbolcusu seçildi. 

FutbolArena Dış Haberler - Beşiktaş'ta bu sezon sergilediği başarılı performansını Kanada Milli Takımı'nda da devam ettiren Cyle Larin, Kanada'da Mart ayının en iyi futbolcusu seçildi. 

Kanada'nın Bermuda ve Cayman Adaları ile oynadığı 2 maçta 4 gol atan Cyle Larin, Beşiktaş'ta da bu sezon ligde oynadığı 28 maçta 14 gol kaydetti. 
Kanada'da Mart ayının en iyi futbolcusu seçilen Cyle Larin hakkında hatırlanacağı üzere teknik direktör Herdman, "Larin Beşiktaş'ta kanat ve bir nevi yardımcı forvet rolünde. Ceza alanına yaptığı koşular çok etkili ve bu sezon en büyük gücü bu. Muhtemelen kariyerinde ilk kez iki oyuncu tarafından marke edilmekten endişelenmiyor. Çünkü her zaman iki stoper tarafından marke edildi. Şimdi içgüdüleriyle boşlukları buluyor ve o alana hareket ediyor." ifadelerini kullanmıştı. 

BEŞİKTAŞ'TAKİ DEĞİŞEN SİSTEMİN ROLÜ BÜYÜK

Cyle Larin'in performansındaki yükselişinde Beşiktaş'ta taktiksel değişimin de payı olduğunu söyleyen Herdman, "Beşiktaş'taki taktiksel değişim ve Cyle Larin'in bu sistemde farklı role bürünmesi onun performansına ciddi katkı sağladı. Maçtan önce dediğim gibi Cyle Larin, Beşiktaş'ta bir anlamda yardımcı forvet rolünde ve boşluklara hareket eden bir oyuncu konumunda. Artık iki stoper tarafından marke edilmekten endişelenmiyor." dedi. 

Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"