comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Cüneyt Çakır'ın kararlarına spor yorumcuları ne söyledi?

03 Aralık 2018, Pazartesi 01:04
Cüneyt Çakır'ın kararlarına spor yorumcuları ne söyledi?

Beşiktaş - Galatasaray derbisinde Cüneyt Çakır'ın damga vuran kararlarına spor yorumcuları ne söyledi? 

FutbolArena - Beşiktaş, Spor Toto Süper Lig 14. haftasında Vodafone Park'ta Galatasaray'ı 1-0 mağlup etti. Erman Toroğlu, A Spor'da hakem Cüneyt Çakır'ın tartışmalı kararlarını yorumladı. 


Beşiktaş - Galatasaray Cüneyt Çakır'ın hakem kararları


Vida'nın pozisyon öncesinde eli kapalı. Yani top yere değdiği anda arkasını dönüyor ve bu alanda eli kapalı. Ancak sonrasında Vida'nın gözü topta. Medel topa vurmak üzereyken Vida'nın eli kalktı. El niye kalkıyor? Vida topla oynuyor. Elini açma. Topla çok uyanıkça oynuyor. Top geçmesin istiyor. Bu pozisyon penaltı. 

TOORĞLU'NUN YORUMLARI
Ljajic'in penaltısı: "Karar doğru"
Vida'nın Eren Derdiyok'a yaptığı hareket: "Penaltı"
Eren Derdiyok - Necip pozisyonu: "Penaltı değil"
Vida elle oynama: "Penaltı"
Necip - Onyekuru: "Onyekuru, Necip'e önceden faul yapıyor. Penaltı yok." 

RIDVAN DİLMEN: "CÜNEYT ÇAKIR'A KALSAYDI GALATASARAY 1-0 KAZANMIŞTI"

"Bugünkü maç Şampiyonlar Ligi maçı olsaydı, Cüneyt Çakır'ı UEFA dinlendirirdi. Cüneyt Çakır'a kalsa Galatasaray 1-0 kazanırdı. Eren Derdiyok'un barajdaki pozisyonunu Cüneyt Çakır göremedi. VAR olmasaydı Galatasaray 1-0 penaltıyla öne geçmiş olacaktı. Vida'nın pozisyonunda kural diyor ki, kendi arkadaşın uzaklaştırır ve çok da yakın mesafede devam ediyor. Rakipten top geliyorsa git izle, bak diyor. Bugün o kadar algı oldu ki, Cüneyt Çakır yalandan gitti baktı. Kısa mesafede olduğu için yoruma açık olarak bırakayım. Çok yakın mesafe, Vida hiçbir şey yapmaz. Necip - Onyekuru pozisyonunda alttan baktım, üstten baktım penaltı değil. VAR kararlarının hepsi doğru. Ancak bu Cüneyt Çakır'ın iyi maç yönettiğini göstermez. Çünkü VAR'a geldi." 

Ahmet Çakar ise Beyaz TV'de "Vida'nın elle oynama pozisyonun penaltı olmadığını söyledi. Diğer tarafta Beşiktaş'ın Ljajic ile attığı penaltı golünden önce çift vuruş kararının hatalı olduğunu söyleyen Çakar, Necip - Onyekuru pozisyonu için penaltı dedi." 

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena akşam haberleri turu (19 Nisan 2019)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.