comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Çin'de Talisca krizi! Cannavaro'nun da görevi askıya alındı

31 Ekim 2019, Perşembe 18:19
Çin'de Talisca krizi! Cannavaro'nun da görevi askıya alındı

Çin Ligi'nde Guangzhou Evergrande takımında teknik direktör Cannavaro'nun görevi askıya alınırken, Talisca da eleştirilen isimler arasında. 

FutbolArena Dış Haberler - Çin'de Talisca ve Cannavaro krizi! Guangzhou Evergrande'nin Asya Şampiyonlar Ligi'nde Urawa'ya elenmesinin ardından Çin kulübü teknik direktör Cannavaro'nun görevini askıya alırken, diğer yandan Talisca da eleştirilerin odak noktası oldu. 

Guangzhou Evergrande'nin ligde son oynadığı ve 2-2 berabere kaldığı maçta teknik direktör Cannavaro, sakatlıktan sonra eski formuna kavuşamayan Talisca'yı 11'de başlattı fakat Brezilyalı futbolcunun performansından memnun kalmayınca ikinci yarıda hemen oyundan aldı. Çin basını ise Cannavaro'yu hem Talisca hem de diğer tercihleri nedeniyle eleştirdi. 


Öte yandan Guangzhou Evergrande'da Talisca da eleştirilerin bir diğer odak noktası oldu. Hala sakatlığının izlerini taşıdığı belirtilen Brezilyalı futbolcunun şu anda takıma faydalı olamadığı ve Cannavaro'nun bu ısrarına anlam verilemediği yönünde eleştiriler ağırlık kazandı. 

"TALISCA SAKATLIĞINI BAHANE ETTİ"

Öte yandan Çin basınında Talisca'nın vurdumduymaz tavırlarının kulüp içindeki dengeleri olumsuz yönde sarstığı yorumlanırken, Brezilyalı futbolcunun sakatlığını bahane ederek bu yönde davrandığı, antrenman performanslarının da düşük olduğu kaydedildi. 
 

Talisca Çin'de kaç gol attı?


Talisca Çin Ligi'nde bu sezon oynadığı 15 maçta 8 gol atarken, Asya Şampiyonlar Ligi'nde ise 8 maçta 5 gol attı. Brezilyalı futbolcunun Guangzhou Evergrande ile 2022'ye kadar sözleşmesi bulunuyor. 

Transfer Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"