comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Chedjou'dan Burak Yılmaz'a: 'Onunla savaşa gidilir!'

10 Ağustos 2020, Pazartesi 21:31
Chedjou'dan Burak Yılmaz'a: 'Onunla savaşa gidilir!'

Chedjou, Lille'e transfer olan eski takım arkadaşı Burak Yılmaz hakkında övgü dolu ifadeler kullandı. 

FutbolArena Dış Haberler  - Bir dönem Galatasaray'da Burak Yılmaz ile takım arkadaşı olan ve şu anda Fransa'da Amiens forması giyen Chedjou, Lille'e transfer olan Burak Yılmaz hakkında övgü dolu ifadeler kullandı. 

"BURAK YILMAZ BİR YILDIZ"
Burak Yılmaz'ı çok az Fransız tanır ama Türkiye'de büyük bir yıldız. Çok açık sözlü birisidir. Çok yetenekli ve yardımseverdir. Örneğin ben ev ararken bana ev bulmama yardım etti. İstanbul'da kar yağışı nedeniyle 4 gün takıma katılamamıştım. 2-3 hafta kulübedeydim. Burak bu dönemde beni dinledi ve yeniden kadroya girmeyi başardım. 

"BİRLİKTE SAVAŞA GİDEBİLECEĞİNİZ BİR İNSAN"
Burak Yılmaz gerçek bir savaşçı. Birlikte savaşa gidebileceğiniz bir insan. Takım arkadaşları için her şeyi verir. Aynı zamanda dürüst bir insan. Sahteliği asla sevmez. Elbette 28-29 yaşındaki halinde değil ama tecrübeli bir stoper ile birebir kaldığında nasıl davrancağını çok iyi bilir. Sağlıklı yaşar, çok iyi profesyoneldir. 

"ARSENAL'E TRANSFER OLMA İHTİMALİ VARDI"

Özetlersek, Burak Yılmaz'ı sevin veya sevmeyin ama Türkiye'nin dört büyük takımında oynamış yıldız bir oyuncu. Her seferinde hoş karşılanmadı ama her ayrıldığında taraftarların sevgilisi oldu. Bir dönem Arsenal'e transfer olma ihtimali de vardı. 


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"