comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Cenk Tosun'un Everton'a transferi açıklandı! İşte ilk sözleri

05 Ocak 2018, Cuma 23:49
Cenk Tosun'un Everton'a transferi açıklandı! İşte ilk sözleri

Cenk Tosun artık Everton'da! İngiliz kulübünün ardından Beşiktaş da KAP'a yaptığı bildirimde transferi resmen duyurdu. 

FutbolArena - Beşiktaşlı Cenk Tosun resmen Everton'da! Uzun süren pazarlıkların ardından Beşiktaş kulübüyle anlaşma sağlayan İngiliz ekibi, Cenk Tosun ile de el sıkıştı ve sosyal medya hesabından video eşliğinde Cenk Tosun transferini duyurdu. 
 

Beşiktaşlı futbolcu Cenk Tosun'un Everton'a transferi KAP'a açıklandı


Uzun süren pazarlıkların ardından Everton kulübünün resmi sosyal medya hesabı hazırladığı bir video eşliğinde Cenk Tosun'un transferini resmen duyurdu. Bu gelişmenin ardından Beşiktaş kulübü de KAP'a yaptığı bildirimde Cenk Tosun'un, Everton'a transferiyle ilgili görüşmelere başlandığını duyurdu. 

CENK TOSUN'UN İLK AÇIKLAMALARI
"NASIL BİR OYUNCU OLDUĞUMU GÖSTERECEĞİM"

Herkese nasıl bir oyuncu olduğumu göstereceğim. Premier Lig güçlü bir lig biliyorum. Bu yüzden kendimi fiziksel olarak iyi hazırladım ve fizik gücüme güveniyorum. Aynı zamanda iki ayağımı da iyi kullanabiliyorum. 

"SABIRSIZLANIYORUM"

Yeni takım arkadaşlarımı tanımak için çok heyecanlıyım çünkü Everton'da gerçekten büyük isimler var. Özellikle Wayne Rooney gibi oyunculardan bir şeyler öğrenebileceğim ve ayrıca çok sayıda yaratıcı oyuncu var. Onlar bana gol atmam için yardımcı olacaktır. Türkiye'de her zaman Everton maçlarını izlediğim için takım hakkında biraz da olsa bilgim var.

"SAM ALLARDYCE KARARIMI VERMEMDE ÖNEMLİ ROL OYNADI"

Sam Allardyce kararımı vermemde önemli bir rol oynadı. Beni gerçekten burada istediğini bana gösterdi. Everton'a gelmek için benim için bu başka büyük bir sebepti

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)