comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Cenk Tosun'dan Milli Takım itirafı: "Bir saniye düşünmedim"

01 Kasım 2019, Cuma 11:56
Cenk Tosun'dan Milli Takım itirafı:

Everton forması giyen Cenk Tosun, UEFA'ya verdiği röportajda dikkat çeken ifadeler kullanıldı.

FutbolArena - Everton forması giyen milli futbolcu Cenk Tosun, “İzlanda karşısında, kendi sahamızda, taraftarlarımızın önünde üç puanı alan biz olmak istiyoruz. Kazanmak ve Avrupa Şampiyonası Elemeleri'ne katılma hakkını elde etmek istiyoruz” dedi.

"BAYRAĞIMIZI VE ÜLKEMİZİ ÇOK SEVİYORUZ"
A Milli Takım'ın ve İngiltere Premier Lig ekibi Everton'ın golcüsü Cenk Tosun, UEFA'ya bir röportaj verdi. Futbol hayatına Almanya'da başlayan ve genç milli takımlarda Almanya formasını giydiğini belirten Tosun, “15, 16, 17, 18, 19, 20 ve 21 yaşlarım boyunca oynadım. Bazı yaş gruplarında takım kaptanlığı dahi yaptım. Bir Türk olarak, bu elbette benim için çok kolay bir şey değildi. Ama kendimi çok iyi adapte ettiğimi düşünüyorum. Gaziantepspor'a transfer olduğum yıl çok iyi bir sezon geçirdim ve sadece yarım sezonun ardından o dönemdeki teknik direktörümüz Guus Hiddink beni Milli Takım'a davet etti. Pardon, beni önce Okan Buruk aradı, o dönem yardımcı antrenördü. Beni aradı ve "Guus Hiddink seni görmek istiyor" dedi. Ardından bir araya geldik. Bu, çocukluğumdan bu yana hayalimdi. Buna nasıl hayır diyebilirdim ki? Biz zaten milliyetçi bir aileyiz. Bayrağımızı ve ülkemizi çok seviyoruz. Bir saniye bile tereddüt etmeden, evet dedim” ifadelerini kullandı.

"BABAMIN ARDINDAN ŞENOL GÜNEŞ"
A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş hakkında görüşlerini de açıklayan Cenk Tosun, “Şenol Hoca'yla iki sezon birlikte çalıştık ve ikisinde de şampiyon olduk. Sonrasında ben Everton'a transfer oldum. Şenol Hoca'nın benim hayatımda gerçekten çok önemli bir yeri var. Everton'a transfer olmamda babamın ardından en büyük etken kendisidir. Aramızdaki ilişki bir antrenör-oyuncu ilişkisinden ziyade baba-oğul ilişkisi gibi. Eski bir öğretmen olduğu için mi bu kadar başarılı bilmiyorum ama Şenol Güneş'in oyuncularıyla arasındaki bağ çok kuvvetli. Sadece ben değil, diğer arkadaşlarımla da diyaloğu öyle. Ülkemiz için büyük bir kazanç, çok önemli bir değer olduğunu düşünüyorum. Onunla çalışmayı çok seviyorum” şeklinde konuştu.

Son dakika Milli Takım Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!