comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Cenk Tosun'dan Beşiktaş'a veda açıklaması

06 Ocak 2018, Cumartesi 13:10
Cenk Tosun'dan Beşiktaş'a veda açıklaması

Cenk Tosun'un Everton'a transferi resmen açıklandı. KAP açıklaması sonrasında Cenk, bonus ücretleriyle yaklaşık 25 milyon euro karşılığında Beşiktaş'a transfer oldu.

FutbolArena - Beşiktaş'tan Everton'a yaptığı transferle Türk futbolunun sattığı en pahalı futbolcu olan Cenk Tosun, veda mesajı yayımladı.

Sosyal medya hesabından veda mesajı yayımlayan Cenk Tosun, "Ben hayatta iki şeyin paylaşıldığında büyüdüğüne inanırım. Birincisi başarı, ikincisi mutluluk" derken mesajın sonunda da "Hakkınızı helal edin" dedi.


İşte Cenk Tosun'un veda açıklaması 


"Ben hayatta iki şeyin paylaşıldığında büyüdüğüne inanırım. Birincisi başarı, ikincisi mutluluk. Bu dünyada hiçbir başarı kişiye özel değildir. Destekleyen, dua eden, sevine, heyecanlanan binlerce insanın payı vardır; Hayat hikayemizde her başarı başlığında. Ben kariyerimin en önemli yıllarını Beşiktaş forması ile yaşadım. Zor günlerimde oldu ama beni hep desteklediniz. Düştüğümde hep ilk elini uzatan siz oldunuz. Bu forma ile geçirdiğim her günü hayatımın sonuna kadar başına ‘Gurur' kelimesini kullanarak anlatacağım. Taraftarlarımız, yönetimimiz, kulübümüzün tüm emektarları, takım arkadaşlarım, hiç bilemediğim evlerde bizi desteklemiş futbolseverler el ele vererek bugünlere geldik. Hep beraber Beşiktaş tarihine altın harflerle yazılacak başarılara imza attık. İnsanoğlu hayallerini gerçekleştirdiği oranda değil hayal kurmaya devam edeceği sürece yaşarmış. Şimdi yeni hayaller ve yeni başarılar için yepyeni bir hikayeye başlıyorum. İstedim ki yıllar boyu başarıyı paylaştığımız gibi bu mutluluğu da paylaşım. Çünkü ikisini de ne kadar büyütürsek bizden sonra gelenlere ilham veririz. Şimdi veda zamanı. Büyük Beşiktaş camiası ve onun büyük taraftarı her zaman kalbimin en güzel yerinde olacaksınız. Sizinle ilgili dünyanın en ücra köşelerinde hayranlıkla anlatılan tribün hikayeleriyle gurur duymaya devam edeceğim. Bana yaşattığınız mutlulukların hepsi kalbimin en güzel yerinde. Günün birinde yine mutlu bir senaryoda elbet bir araya geliriz. O güne kadar benden desteğinizi esirgemeyiniz ve hakkınızı helal ediniz."
Cenk Tosun'un veda paylaşımı  şöyle oldu... 

 


Cenk Tosun kaç paraya transfer oldu?


Öte yandan Cenk Tosun'un veda mesajını yayımladığı dakikalarda Beşiktaş, transferin maliyetini de KAP'a bildirdi. 

İşte Cenk Tosun'un transferinin detayları;

“Cenk Tosun'un transferi konusunda Everton kulübü ile anlaşmaya varılmıştır.Everton kulübü tarafından şirketimize net 22.000.000 Avro sözleşme fesih bedeli ödenecektir. Ayrıca ilave olarak 1.157.895 Avro tutarındaki dayanışma katkı payı Everton kulübü tarafından ödenecektir.

Bunlara ek olarakEverton Kulübü UEFA Avrupa Ligine kalırsa 500.000 Avro, UEFA Şampiyonlar Ligine katılırsa 750.000 Avro ödenecektir.
Cenk Tosun Premier Ligde en az 25 maçta ilk 11'de oynarsa 500.000 Avro şirketimize ödenecektir.(2017-2018 Sezonu için 10 maç)

Yukardaki performansa dayalı ücretlerin toplamı her halikarda 2.000.000 Avro'yu geçmeyecektir.

Ayrıca Cenk Tosun'un sözleşme süresi boyunca Premier Ligde her bir sezon için
15 gol atarsa 500.000 Avro, 25 gol atarsa 1.000.000 Avro Everton kulübü tarafından şirketimize ödenecektir.
Cenk Tosun'un Everton tarafından ileride 3. bir kulübe nihai transferi halinde Everton'a ödenecek transfer bedeli ile Everton tarafından transfer tarihi itibariyle şirketimize ödenmiş olan transfer bedeli arasındaki farkın yüzde 7,5 'u Everton tarafından şirketimize ödenecektir.”

Siyah Beyazlı takımla ilgili Beşiktaş Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (20Şubat 2020)