comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Cenk Tosun'dan Abdullah Avcı ve Beşiktaş sözleri: "Şampiyonluk..."

01 Temmuz 2019, Pazartesi 20:25
Cenk Tosun'dan Abdullah Avcı ve Beşiktaş sözleri:

Futbol hayatını Everton'da sürdüren Cenk Tosun, beIN Sports'a verdiği röportajda kariyeriyle birlikte Beşiktaş hakkında da konuştu. 

FutbolArena - İngiltere Premier Lig takımlarından Everton'da forma giyen Cenk Tosun, beIN Sports'a konuştu. İngiltere'deki kariyeri ve hedeflerinden bahseden milli futbolcu Beşiktaş ve Abdullah Avcı hakkındaki görüşlerini de belirtti. 

"EVERTON TARAFTARI BENİ ÇOK SEVİYOR"
İngiltere'de yaşam İstanbul'a göre daha sakin. Kulübümde mutluyum. Everton taraftarlarının desteği beni gururlandırıyor. Çok pozitif yorumlar alıyorum. Herkes geliyor, fotoğraf çektiriyor. Hiçbir yere gitme, burada gol kralı olacaksın diyorlar. Bana besteler yapılıyor. Bu da beni gururlandırıyor. 

"BEŞİKTAŞ TARAFTARLARIYLA ARAMDA ÖZEL BİR BAĞ VAR"

"Beşiktaş taraftarıyla aramda özel bir bağ var. Her imkan bulduğumda hem onları hem takım arkadaşlarımı görmek için Vodafone Park'a gidiyorum." 

Senin gibi Premier Lig'e gidecek bir futbolcu söyleyebilir misin?

- Burak ağabey (Yılmaz) her türlü gider. Tabi yaşı ilerledi şu anda. Güven Yalçın çok iyi oynuyor son dönemde. Çok üstüne kattı. Kendini geliştirirse Premier Lig'e gidebilir. Şu anda zaten Türk forvet aklıma gelen çok isim yok. 

"ABDULLAH AVCI MODERN FUTBOLU ÇOK İYİ TAKİP EDİYOR"

Abdullah hoca geriden oyunu kurmayı iyi beceren bir teknik adam. Kalecinin bile pasla çıkan bir oyun tarzını benimsiyor. Taktiksel anlamda modern düşünen bir isim. Abdullah hoca çok izliyor ve modern futbolu takip etmeye çalışıyor. Şenol hoca da tecrübesiyle bize çok şey kattı. Şenol hoca bir şey dediği zaman hemen yapıyorsun. İkisi de bence çok üst düzey hocalar. Tabi Şenol hocanın tecrübesi çok fazla. Abdullah hocanın Beşiktaş'ta, Şenol hocanın da milli takımda başarılı olacağını düşünüyorum.  Abdullah hoca Beşiktaş'ı şampiyon yapabilir ama daha erken. Henüz saha idmanları başlamadı. Transferler de henüz yapılmadı. 

Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da! 

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)