comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Cenk Tosun transfer için Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'ten teşekkür

04 Ocak 2018, Perşembe 12:16
Cenk Tosun transfer için Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'ten teşekkür

Cenk Tosun'un Everton'a transferinin an meselesi olmasıyla birlikte Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'ten çarpıcı bir açıklama geldi.

FutbolArena - Beşiktaş, Cenk Tosun'u yaklaşık 30 milyon Euro bedelle Everton'a satmaya hazırlanırken Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'ten açıklamalar geldi.
 

Mehmet Şimşek'in yaptığı Cenk Tosun paylaşımı 


Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, sosyal medya hesabından paylaştığı yazıda, Beşiktaş'ın futbolcusu Cenk Tosun'un İngiltere'ye transferinin cari açığa olumlu katkı sağlayacağını belirterek teşekkür etti. 

Cenk Tosun transferini sosyal medya hesabından değerlendiren Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, “Eğer doğru ise Cenk Tosun ve Beşiktaş'ı tebrik ederim Ülkemizin cari açığına olumlu katkılarından dolayı da teşekkür ederim. 80 milyondan fazla nüfusu ve futbola olan muazzam ilgiyi dikkate alırsak Türkiye, futbolcu transferinde büyük net dış fazla vermeli” dedi.
 

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'dan Cenk Tosun transfer açıklaması


Cenk Tosun'un kariyerinin gelen tekliflerden daha önemli olduğunu da söyleyen Fikret Orman, "Evet, Everton kulübünün bir teklifi var ama bunu ilk kez söylüyorum bir Çin kulübünün de 35 milyon euroluk teklifi de var. Fakat biz bunu Cenk Tosun'un oynama isteği nedeniyle hiç gündeme almadık" dedi.
Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 


FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)