comScore
1 / 8

Cenk Tosun için Beşiktaş'ı resmen duyurdular!

FutbolArena - Everton’a rekor ücretle ve büyük umutlarla giden milli yıldız Cenk Tosun’un, Premier Lig’de günleri artık sayılı...

2 / 8
Cenk Tosun İngiltere defterini kapatacak. Ortadaki gerçekler de bunu doğruluyor. Ve yeni takımı da hemen hemen belli...
3 / 8
22.5 milyon Euro bonservis bedeliyle geçtiğimiz Ocak ayında Beşiktaş’tan Everton’a transfer olan Cenk Tosun, ilk maçlarında zorlansa da sonradan uyum sorununu atlatmış ve arka arkaya gollerini de atmıştı.
4 / 8
Üst üste 3 maçta, ’Burnley, Brighton, Stoke’ maçlarında 4 gole imza atıp oraların topçusu olduğunu bizlere hissettirmişti. 2018/19 sezonuna da ’banko’ olarak başlayan ama 6. haftadan sonra kesik yiyen Cenk, 11. ve 14. haftalar arasındaki 4 maçın 3’ünde süre bile alamadı.
5 / 8
Etkisiz sezon girişi sonrası yerini Richarlison’a kaptırdı ve Brezilyalı oyuncu, normalde kanat oynamasına rağmen Silva’nın hücumdaki 1 numaralı opsiyonu konumuna geçti. Bu sezon 13 lig maçında forma giyen Richarlison da 7 gol atarak beklentileri karşıladı.
6 / 8
Premier Lig’in sıkışık fikstürü sebebiyle kendisine mutlaka şans gelecekti ve menajeri Marco Silva da ona bu şansı geçtiğimiz günlerde oynanan Newcastle maçında verdi ama ’Tosun Paşa’ bunu da kullanamadı ve İngiliz basınından yoğun eleştiri aldı.


7 / 8
Merseyside haberleri yapan ’Liverpool Echo’, Cenk Tosun’a 10 üzerinden 5 puan verdi ve şu yorumları paylaştı...


8 / 8
Birkaç pozisyon dışında ortalarda yoktu. Türk milli oyuncu özellikle ikinci yarı kayıpları oynadı. Eline geçen fırsatı değerlendiremedi, çok durağan bir performanstı."

(Fanatik)