comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Cenk Gönen: "Karius'un şu an oynadığı takım iyi değil"

16 Nisan 2020, Perşembe 00:37
Cenk Gönen:

Aytemiz Alanyaspor kalecisi Cenk Gönen, Galatasaray ve Beşiktaş kariyerleri hakkında konuştu.

FutbolArena - Aytemiz Alanyaspor formasıyla Süper Lig'e dönen kaleci Cenk Gönen, Beşiktaş'tan isteyerek ayrılmadığını açıkladı. Galatasaray'dan ayrılış sürecini de anlatan Cenk Gönen, TRT Spor'a çarpıcı açıklamalarda bulundu.
 

Cenk Gönen Beşiktaş'tan neden ayrıldı?


"Ben 2010 yazında Denizlispor'dan Beşiktaş'a gelmiştim ve 4 sene mukavele imzalamıştım. Ancak yeni gelen ekip beni kadroda görmek istemediğini iletti. Beşiktaş'tan ayrılmak istemedim ancak böyle bir durum olunca Galatasaray'a da isteyerek gittim. İki büyük kulübün formasını giymek herkese nasip olmaz. Bana nasip olduğu için kendimi şanslı hissediyorum."

"MUSLERA'NIN AYRILMA İHTİMALİ OLDUĞUNU SÖYLEDİLER"
"Ben gittiğimde Muslera'nın ayrılma ihtimali olduğunu söylemişlerdi. Zaten Muslera'nın olduğu yerde ikinci kaleci olacağını herkes bilir. Sonrasında İspanya'dan teklif geldi, yeni bir kariyer için gitmiştim ancak orada şanssız bir sakatlık yaşadım. Muslera'yı çok seviyorum, çok büyük bir profesyonel kendisi. Hayatını futbola adamış bir insan. Kendisinden çok şey öğrendim ve takdir ediyorum kendisini."

"KARİUS'UN OYNAIĞI TAKIM İYİ DEĞİL"

"Beşiktaş'taki feda dönemi, şampiyonluklar gelmeden ki; hepimiz olgunlaştığımız çağlardı. Sonrasında Beşiktaş meyvesini topladı. Feda senesi çok güzel bir seneydi. İnönü'nün de son maçıydı. Gençlerbirliği maçında ben forma giymiştim. O maçı da asla unutamayacağım. Karius'un oynadığı takım şu an iyi bir takım değil. Bence öyle değerlendirmek gerekiyor. Yüzeysel bakmamak gerekiyor. Yüzeysel baktığın zaman Buffon değil Karius olsa da çok bir şey değişmez bence."

Son dakika Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!