comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Cem Dizdar: ''Kurada Beşiktaş'ı çeken korksun''

07 Aralık 2017, Perşembe 09:20
Cem Dizdar: ''Kurada Beşiktaş'ı çeken korksun''

Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi'nde lider olarak gruptan çıkmayı başardı. Spor yazarı Cem Dizdar Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi serüveni hakkında bir köşe yazısında bulundu.

FutbolArena - Beşiktaş, dün akşam Almanya Bundesliga ekiplerinden Leipzig'i deplasmanda 2-1'lik skor ile geçti ve gruptaki son karşılaşmasını da tamamlamış oldu. Spor yazarı Cem Dizdar, Beşiktaş'ın Leipzig mücadelesini köşe yazısında değerlendirdi.


Cem Dizdar'dan Beşiktaş ve kura yorumu


Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi'nde lider olarak gruptan çıkmayı başardı. Fanatik Gazetesi spor yazarı Cem Dizdar Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi serüveni hakkında bir köşe yazısında bulundu.

''BEŞİKTAŞ'I ÇEKEN KORKSUN''
''Gazetelerde açıklanan ‘muhtemel kadro'ların çoğu Pektemek ve Necip'i öngörmezken, onlar sahada. Kendi adıma, böylesi ‘piyasa ekonomisi' maçlarında katma değer beklentili oyuncuların, örneğin Cenk Tosun'un, sahada olması ‘ekonomi' bağlamında önemli olurdu diye düşünüyorum. Elbette Şenol Güneş'in benden daha iyi planlama yapacağını belirterek konuyu açtığım gibi kapatıyorum.

DEVREDE BİTEBİLİRDİ

İlk 30 dakikada gösterdi ki, sahadaki Beşiktaş rotasyonu bile oyun icrasında Bundesliga ikincisine pabuç bırakmayacak dirilikte. Açık verdi mi, verdi ama açığa da düşürdü. Beşiktaş'ta özellikle uzun süre tribününün ‘öfke paratoneri' olan Tolga Zengin devre boyu savunma güvenliğinin merkezi oldu. Diyordu ki, “Bildiğinizi oynayın. Ben buradayım”. Lens topları kullanmadan Negredo'yu yan gözle arasa Porto'dan gelen haberlerin de etkisiyle maç devre sonunda bitebilirdi!

ASLAN PAYI TUTANIN

İkinci devre Talisca ‘zamanını kollarken' yük iyiden iyiye Tosic/Mitrovic/Tolga üçgenine bindi. Futbolda ‘tutan' ile ‘atan'/'attıran' arasında ince bir çizgi vardır. O ince çizgi ‘an'larla ölçülür. Dün ‘atan'lar sayesinde kazanıldıysa da aslan payı ‘tutan'larındı. Beşiktaş bir üst turda ‘eler', ‘elenir' o kadarı bilinemez ama bu seviyedeki her takıma diş gösterecek donanımda olduğunu dün akşam net biçimde gösterdi. Anlamak istemeyen pişman olur. Benden söylemesi.''

Siyah Beyazlı takımla ilgili Beşiktaş Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena akşam haberleri turu (22 Ekim 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.