comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Celal Kolot'tan flaş Beşiktaş itirafları: 'Şoke olmuştum o gün!'

18 Nisan 2020, Cumartesi 23:21
Celal Kolot'tan flaş Beşiktaş itirafları: 'Şoke olmuştum o gün!'

Beşiktaş eski yöneticisi Celal Kolot, FutbolArenaTV canlı yayında gündem yaratan açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Beşiktaş eski yöneticisi Celal Kolot, FutbolArenaTV canlı yayına bağlanarak futbol gündemi ve Beşiktaş'a dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

"YILDIRIM DEMİRÖREN DÖNEMİNDE BEŞİKTAŞ'TAN AYRILMA SÜRECİM..."
Beşiktaş'tan niye ayrıldım? O zaman da doğru düzgün para yoktu ve borçlar vardı. Başkan bana bonservissiz oyuncu ara dedi. 3 ay Avrupa'yı gezerek futbolcular buldum. Juventus, West Ham, PSG ve Sevilla'dan oyuncular buldum. Kimilerini hoca beğenmedi. Kimilerini yönetim istemedi maaşı fazla dendi. Chelsea'den Makalale de vardı bunlar arasında. O işler bozulunca baktım ki, bir işe yaramıyorum. Futbol Şube Sorumlusuyum çünkü. Ertuğrul Sağlam'a da çok erken geldin, hem kendine, hem Beşiktaş'a yazık edeceksin demiştim. Talihsiz bir zamanda geldi bana göre.

KULÜPLER ADINA GELECEĞİ NASIL GÖRÜYORSUNUZ?

Kulüplerin yabancı futbolcularla maaş indirimi konusunda anlaşacağını düşünüyorum. Konuşarak, bu arayı bulabileceklerini düşünüyorum. Tabi bu arayı bulabilecek isimler lazım. Beşiktaş'ta başkan hariç kimseyi dinleyeceklerini sanmıyorum futbolcuların. Başkanın bu konuda kendini göstermesi lazım veya tecrübeli bir sportif direktör veya menajer. Bu görevleri yürüten arkadaşlar var ama çok tecrübesizler. 

"AHMET NUR ÇEBİ'NİN YERİNDE OLMAK İSTERDİM"

Ahmet Nur Çebi'nin yerinde olmak isterdim. Süleyman Seba emekli maaşıyla Beşiktaş'ı yönetti ve parayla bıraktı. Ali Koç kendi cebinden para koymasına rağmen borcu azaltmadı bile. Azalan bir şey yok. O yüzden bu işi yönetebileceğime inanıyorum. Kimsenin bizi kandırabileceğimi zannetmiyorum. Beşiktaş'ta 2023'e kadar her türlü gelir temlik altında. Ancak süreç iyi yönetilirse bu zorlukların altından kalkılabilir. 

"BEŞİKTAŞ'TA YENİ YÖNETİMİN YANLIŞ YAPTIĞI KONULAR"

Yeni yönetim yine yanlış yaptı. Bütün futbolcuları kiralık verdiler. Hasic'i gönderdiler. Ümraniyespor maçlarına bakıyordum. Orada kadroya giremiyor. Diğer oyuncuları verdiler, nerede oldukları belli değil. Bir tek Fatih Aksoy var. Alt liglere verdiğin zaman getirisi olmuyor. 

"MENAJERLERİN ÇOĞU KANDIRIYOR"

Menajerlerin çoğu kandırıyor. Burak'ın menajeri Beşiktaş'a çok güzel pazarladı mesela. Burak'ın menajerliğini yapan Necdet Ergezen, Abdulkadir Ömür'ün de menajerliğini yapıyor. Dorukhan'la problem var. Yine aynı kişi. Sonra kulüpler batıyor. Mesela Fenerbahçe'ye Ali Koç geldi. Aziz Yıldırım'ın en değerli oyuncularını sattı, 25 tane çöp aldı. Nasıl olacak kurumsallık?

"VODAFONE PARK'I BEĞENMEDİM"

Şampiyonlar Ligi ve Süper Kupa maçına gittik. Vodafone Park'a. Stadı hiç beğenmedim. Şöyle beğenmedim. Ben eski İnönü'yü çok seviyorum. Yeri hala aynı ama öyle bir kapanmış ki, kapalı spor salonu gibi olmuş. Schalke ve Dortmund statlarından farkı yok. Oralar beşpara etmez yer fakat burası dünyanın en güzel yeri. Desibel rekoru falan da kırılmıyor burada. Biz o rekoru İnönü'de kırdık. Çok kapalı stat.

"2007'DE LUCESCU İLE ANLAŞMIŞTIK AMA.."

2007 yılında Lucescu ile anlaşmıştık. Özel uçakla gelecekti. Ancak ertesi sabah uyandım ve gazetede Ertuğrul Sağlam haberini gördüm. Çok şaşırdım. Hemen başkan Yıldırım Demirören'i aradım. Doğru mu diye sordum. Doğru dedi. Ertuğrul Sağlam geldi. 

"AZİZ YILDIRIM TFF BAŞKANLIĞINI FENERBAHÇELİYİM DİYEREK REDDETTİ"

Aziz Yıldırım ile görüşüyorum. Benim çok iyi dostumdur. Tekrar başkan olmak gibi bir düşüncesi yok. Bazı suçlamalardan dolayı sinirlenmişti bir ara. Federasyon başkanlığını bile Fenerbahçeli olduğu için kabul etmedi. 

Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!