comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Cedric Bakambu'dan Şenol Güneş'e övgü ''Beni baştan yarattı''

10 Aralık 2017, Pazar 10:00
Cedric Bakambu'dan Şenol Güneş'e övgü ''Beni baştan yarattı''

Bursaspor'dan İspanya'nın Villarreal takımına transfer olan Bakambu, Bursaspor'da birlikte çalıştıkları teknik direktör Şenol Güneş hakkında övgü dolu sözler söyledi.

FutbolArena - İspanya'nın Villarreal takımında başarılı bir performans sergileyen Cedric Bakambu eski teknik direktörü Şenol Güneş hakkında övgü dolu sözlerle bahsetti. Bakambu, Beşiktaş teknik direktörlüğünü yapan Şenol Güneş'in kendini baştan yarattığını itiraf etti.


Bakambu'dan Şenol Güneş'e övgü dolu sözler


Bursaspor'dan İspanya'nın Villarreal takımına transfer olan Bakambu, Bursaspor'da birlikte çalıştıkları teknik direktör Şenol Güneş hakkında övgü dolu sözler söyledi. Akşam Gazetesi'nde yer alan habere göre. Teknik Direktörü Şenol Güneş'e, Bursaspor'da çalıştığı dönemden eski talebesi Cedric Bakambu'dan iltifat yağdı.

''BANA BAŞKA BİR VİZYON GETİRDİ''
Fransız basınına röportaj veren Kongolu santrfor, “Kariyerinizdeki yükselişte kimlerin payı var?” sorusuna;

“Yükseliş, Türkiye'de şu anki Beşiktaş'ın Teknik Direktörü Şenol Güneş ile çalışmakla başladı. Bursaspor'da kendisiyle çalıştığım sezon çok gol atmıştım. O beni çok değiştirdi. Bana çok şey öğretti. Buraya gelmemde büyük katkısı olduğu için kendisine teşekkür ederim. Güneş, bana başka bir futbol vizyonu getirdi.''

''ŞENOL GÜNEŞ HİÇBİR ŞEYİ ŞANSA BIRAKMAZ''

''
O hiçbir şeyi şansa bırakmazdı. Her maç öncesi videolar hazırlatır, uçakla yaptığımız yolculuklar sırasında bile bize bunları izletirdi. Bizleri sürekli geliştirmek isterdi. Bir şeyler öğretmek için çabalardı. Zayıf yönlerimizi gösterir ve bunun üstünde dururdu. Her fırsatta bizi geliştirmeye çalışırdı. Açıkçası bu durumdan biraz sıkılmıştım ama geriye dönüp baktığımda bunun doğru ve faydalı olduğunu görüyorum” cevabını verdi.''

'TÜRKİYE'DE ÖZGÜVENE KAVUŞTUM''

Bakambu, Fransa Ligue 2'den, 1. Lig'e çıktıktan sonra neden Türkiye'yi seçtiğini ve bu deneyimin kendisine neler kazandırdığını da şöyle dile getirdi: Ben kendime küçük bir tokat attım. İşte bu yüzden Türkiye macerasına başladım. Güvenime yeniden kavuşmam ve hedef koymam gerekiyordu. Karımla birlikte Türkiye'de yalnız kalmak, sorumluluk almamı sağladı. Bu benim için çok şey fark ettirdi. Avrupa'ya 5 yıl sonra dönecektim ama erken oldu.

Süper Lig ile ilgili tüm gelişmeleri Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.