comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Carlos Carvalhal: "Eve asla gitmiyorum"

16 Mart 2020, Pazartesi 17:12
Carlos Carvalhal:

Beşiktaş'ın eski teknik direktörlerinden Carlos Carvalhal, koronavirüs salgınına karşı aldığı tedbirleri anlattı.

FutbolArena Dış Haberler - Portekiz Ligi'nde Rio Ave'nin başında olan Carlos Carvalhal, koronavirüs salgınıyla yaşadığı savaşı anlattı. Beşiktaş'ın eski teknik direktörlerinden olan Portekizli çalıştırcı, ülkede futbolun iptal edilmesinin doğru karar olduğunu belirterek yaşamına dair özel açıklamalarda bulundu.

"AİLEMİ KORUMAK İÇİN SIFIR RİSKLE HAREKET EDİYORUM"
Portekiz basınına açıklamalarda bulunan Carlos Carvalhal, "4 kişilik bir aileyiz ve insanları riske atmak istemiyorum. Sıfır risk mantığıyla hareket ediyorum. Arkadaşımdan kiraladığım evde tek başıma kalıyorum. Eve asla gitmiyorum. Yemek zamanlarında gidiyorum ama ben balkonda yiyorum, eşim ve çocuklarım ise içeride yiyor. Sadece göz teması kuruyoruz. Plastik çatal, bıçak kullanıyorum ve sonra atıyorum. Uyumak için kiraladığım eve gidiyorum. Tüm enerjimi ailemi korumaya ayırıyorum." dedi.

Portekiz'de yetkililerin aldıkları kararları doğru bulduğunu belirten Carvalhal, "Futbol, hayatın sadece bir parçası. Bizim önceliğimiz her zaman sağlık. Şu anda çok zor zamanlardan geçiyoruz ve dikkatli olmalıyız. İtalya, bu işi ciddiye almakta gecikti. Portekiz'de hızlı kararlar alındığı için yetkililere teşekkür ediyorum. Çok büyük acılar yaşayabilirdik" dedi.

Son dakika Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (28 Eylül 2020)