comScore

Beşiktaş Beşiktaş

"Caner'in cezası için önemli isimler talimat verdi"

01 Kasım 2017, Çarşamba 11:44

Beşiktaşlı futbolcu Caner Erkin'e verilen 6 maçlık cezayla ilgili gazeteci Atilla Türker'den gündem yaratacak bir iddia geldi.

FutbolArena Özel - Beşiktaş'ın Medipol Başakşehir ile oynadığı maçta hakem Mete Kalkavan'a küfür ettiği için 6 maç ceza alan Caner Erkin ile ilgili tartışmalar devam ediyor. Milli futbolcunun aldığı ceza hakkında gazeteci Atilla Türker, FutbolArena'ya özel değerlendirmelerde bulundu. Caner'e verilen cezanın ülkedeki önemli isimler tarafından direktif verilerek uygulandığını iddia eden Atilla Türker, çok önemli ifadeler kullandı.
 

Beşiktaşlı Caner Erkin'e nasıl ceza verildi?


FutbolArena TV'ye özel röportaj veren Atilla Türker konuyla ilgili şunları söyledi:

"Caner'in kol hareketi için ceza aldığı söyleniyor. Peki soruyorum; Caner eğer o küfürleri etmeseydi bu kol hareketine ceza verilecek miydi? Mümkün değil! Caner'e verilen ceza için ülkemizde çok etkili isimler tarafından TFF'ye talimat verildi. Bir daha böyle görüntülerin yaşanmaması ve kötü örnek olmaması için gereken cezanın verilmesi için direktif verildi. TFF'de talimatlara aykırı bir şekilde ceza verdi. Hukuki zeminde, mevzuata uygun bir ceza değil. Disiplin Kurulu ve TFF bunu çok iyi biliyor ama böyle bir talimat gelince cezayı vermek zorunda kaldılar diye düşünüyorum."

 

Atilla Türker, Caner Erkin'e verilen cezayı yorumladı


Caner Erkin'in özür diledikten sonra PFDK'ya sevk edildiğinin altını çizen Atilla Türker şunları söyledi.

"KÜFÜR ETTİĞİ RAPORLARDA YOK"

Caner Erkin'in özür dilemesi, aldığı cezada etkili oldu. Özür diledikten 2 saat sonra disiplin kurulan sevk edildi. Küfür ettiği raporlarda yok. Bu gibi bir durum Türk futbol tarihinde yoktu. Daha sonra Emre Belözoğlu'nun da Zokora'ya yaptığı hareketten sonra özür dilemesinin ardından sevk edildiğini hatırladım. Caner'in özür dilemesi en önemli faktördü. Çünkü suçunu itiraf etmiş oldu. Bu da delil olarak sayıldı. Özür dilemese de sevki mümkündü ama bu hareketi sevke destek oldu.

Siyah Beyazlı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Selen Yakıcı İle Top 5 (20 Ekim 2020)