comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Caner Erkin sahalara erken mi döndü? - Beşiktaş Haberleri

26 Mart 2017, Pazar 16:39
Caner Erkin sahalara erken mi döndü? - Beşiktaş Haberleri

Beşiktaş'ın başarılı futbolcusu Caner Erkin, Astra Giurgiu ile oynanan hazırlık maçında uzun bir süre sonra sahalara geri döndü. 

FutbolArena - Beşiktaş'ın başarılı futbolcusu Caner Erkin, sahalara döndü. Yaşadığı ağır sakatlığın ardından takımdan uzak kalan futbolcu Astra Giurgiu maçıyla formasına kavuştu.


Caner Erkin Beşiktaş - Astra Giurgiu hazırlık maçında oynadı


Beşiktaş'ın Vodafone Arena'da Romanya Ligi takımlarından Astra Giurgiu ile oynadığı hazırlık maçında İlk 11'de sahaya çıkan 72 dakika oyundan kalan futbolcu, aşil tendonu sakatlığı sebebiyle yaşadığı zor günleri de geride bırakmış oldu.

Futbolcunun sakatlığının ardından yapılan ilk tespitlerde Nisan ayından önce sahalara dönmesi beklenmiyordu. Bu tip bir sakatlıkta tam olarak iyileşme ve sahalarda dönüşü için gerekli olan zaman, uzmanlar tarafından 180 gün yani 6 ay olarak belirlenmişti.
Kendisini iyi hisseden Caner Erkin 180 yerine 153 günde sahalara dönmeyi başardı. Ancak bu durumun futbolcu için bir risk taşıyıp taşımadığı ise ilerleyen haftalarda ortayla çıkacak.

Beşiktaş, Astra Giurgiu ile oynadığı hazırlık maçını 3-1 kaybederken siyah beyazlıların tek golünü 88. dakikada genç futbolcu Sedat kaydetti. Siyah beyazlı taraftarlar özellikle yenilen 2 ve 3. gollerde yaptığı hatalardan dolayı kaleci Tolga Zengin'e tepki gösterirken, bu sürede Fabri tezahüratında bulundu. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"