comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Candaş Tolga Işık'tan Türk futboluna gönderme! "Cazgırlık var."

22 Aralık 2017, Cuma 21:24
Candaş Tolga Işık'tan Türk futboluna gönderme!

Beşiktaş'ın İletişimden sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Candaş Tolga Işık önemli açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Beşiktaş'ın İletişimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi, beIN Sports Haber programına konuk oldu ve siyah beyazlı takımın projelerinden bahsetti. Candaş Tolga Işık ayrıca Beşiktaş'ın, Bayern Münih karşısındaki şansını da değerlendirdi. 


Beşiktaş'ın Çin projesi nedir?


Candaş Tolga Işık, Beşiktaş'ın projeleri hakkında konuştu:

Bizim yaptığımız iletişimin stratejisi şuydu: Bizim numaramız şu olacak. Biz dokunabilmeli miyiz. Bize dokunabilirler. Sanal karakter olarak Beşiktaş iletişim varsa onun inandırıcılığı olmaz. Benim temel isteğim bu oldu. Bunu Avrupa'da da aynı ruh haliyle yaptık. Çin'e bu yüzden gittik. İnsanlar orada görsünler. Beşiktaş buraya geldi desinler. O seyahetten sonra Çince sosyal medya mecrası yarattık. Bizim futbolcularımızın uluslarası maneda önemli kuruluşlara röportajlar veriyorlar. Mesela Pepe. Pepe gibi markanın, Beşiktaş adı altında Avrupa'ya, Uzakdoğu'ya da söyleyecekleri var. Bize Pepe röportajıyla ilgili en fazla dönüş Uzak Doğu'dan oldu mesela. 
"EFENDİ BEŞİKTAŞ"

Temelde bir proje ortaya atarken, bizde olan şeyler üzerinde çalışmaya çalışıyoruz. Efendi tam olarak böyle bir şey. Süleyman Seba dediğimiz anda aklınıza gelen 3 şeyden biri efendilik olur. Sahip olduğumuz değeri iletişim konsepti yapmak bizim amacımızdı. Türkiye'de maalesef futbolda efendiliği kaldırılacak zemin değil. Tam tersi cazgırlık üzerine kurulu. Sizin şahsi performanstan kaynaklanan başarısızlıkları başka alanlara çekerek bağırıp çağırma şeklinde bir kültür. "VEFA BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ"

Bu sene de vefa dedik. Onu yürütmek kolay değil. Come To Beşiktaş o kadar büyüdü ki, aynı çizgide götürmek kolay değil. Bizim için de vefanın çok başka bir yeri ve anlam var. Altını sık sık çiziyoruz. Aman bunu unutmayalım diyoruz. 

Geçenlerde Azerbaycan'a gitti arkadaşlarımız. Orada Avrupalı gazetecilerle karşılaşmışlar. Gazetecilerin dedikleri, "Beşiktaş sadece futboluyla değil, Şampiyonlar Ligi düzeyinde bir dil buldu. Futbol taraftarına bu dille ulaştı. Barcelona ve Liverpool taraftarı da Beşiktaş'ı tanıyor. Bu çok güzel bir şey. Bunu yaptığımız için katkı varsa bundan daha büyük bir mutluluk yok zaten. 


Bayern Münih - Beşiktaş Şampiyonlar Ligi maçı ne olur?


Beşiktaş ile Bayern Münih arasındaki Şampiyonlar Ligi maçını yorumlayan Candaş Tolga Işık şunları söyledi:

Beşiktaş, Beşiktaş gibi oynarsa, inanırsa orada şanslar eşit. Bayern Münih tarafındaki avantaj da şu, biz hedefimizi koyduk. Final oynamak istiyoruz. Bu sene oynar mıyız bilmiyorum. Geçen sene UEFA'dan elendiğimizde biz buradan eleniriz, seneye grup lideri çıkarız. Bu sene 16'da eleniriz, sonra yarı final oynarız. Yarı finalden elenir, sonra final oynarız. Böyle büyük olunur. 1 senelik başarı ve sonrasında hiçbir şey olmayan bir şey, bize göre değil. Bayern Münih konusunda kötümser değilim. Beşiktaş, Beşiktaş gibi çıksın! Ben Beşiktaş'ın orada da burada da kaybetmeyeceğini düşünüyorum. Ancak Beşiktaş gibi çıkmalı. Tüm camia olarak inanır ve o konsantrasyonla çıkmamız gerekecek. Kaybedersek de dünyanın sonu değil. Önümüzdeki sezon yarı final oynarız." 

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"