comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Çağdaş Sevinç'ten şampiyonluk yorumu

20 Mart 2018, Salı 21:15

Spor yorumcusu Çağdaş Sevinç, FutbolArena TV'de Süper Lig'in şampiyonluk yarışını yorumladı.

FutbolArena - Süper Lig'de şampiyonluk yarışı kıyasıya sürüyor. Spor yorumcusu Çağdaş Sevinç, Galatasaray, Başakşehir, Beşiktaş ve Fenerbahçe arasında geçen kıyasıya yarışı FutbolArena TV'ye yorumladı.


Çağdaş Sevinç'ten Beşiktaş ve Şenol Güneş yorumu


"Beşiktaş, Başakşehir'e karşı hep zorlandı. Fenerbahçe maçlarında da benzer bir problem vardı. Bunu nasıl yenebilirsin? Birincisi çok iyi motive olan bir kadro vardır elinde, ikincisi de gol becerisi yüksek oyuncular lazım. Beşiktaşlı futbolcular bu maça iyi motive olmamıştı. Ben Fenerbahçe - Galatasaray derbisinden beraberlik çıkmasının Beşiktaşlı futbolcuları olumsuz etkilediğini düşünüyorum. Beşiktaşlı futbolcular derbideki beraberlikten sonra Başakşehir maçında alacakları beraberliğin iyi bir sonuç olabileceğini düşündüler. Galatasaray'ın puan kaybetmesinin Beşiktaş'ı olumsuz etkilediğini düşünüyorum. Bence Şenol Güneş'in eksikliği burada. İyi motive edemedi ama şunu net söyleyeyim ki, Beşiktaş motivasyonunu sağladığı sürece kalan 8 maçının 7'sini net kazanacak güce sahip."


Başakşehir şampiyon olabilir mi? Kalan maçları...


Başakşehir'in şampiyonluk yarışındaki durumunu ise sıkıntılı görüyorum. Aslında Başakşehir çok üst düzey bir oyun oynamadı.  Beşiktaş maçında da iyi oynadıklarını düşünmüyorum. Ligin ilk yarısındaki Başakşehir'in çok altında bir oyundu. Beşiktaş çok kötü oynadığı için kazandılar. Beşiktaş'tan iyi ve organizeydiler, galibiyeti de hakettiler ama Başkaşehir'inde son haftalardaki düşüşünü unutmamak lazım. Onlar da belirli takımlara karşı bu sıkıntıyı yaşıyorlar ve bundan sonra da yaşayacaklar gibi görünüyor. 

"FENERBAHÇE'NİN YARIŞTAN KOPTUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM"
Fenerbahçe'nin yarıştan koptuğunu düşünmüyorum. 8'de 8 de yapabilirler. Kadro kalitelerinin diğer üç takıma göre daha geride olması bir dezavantaj ama deplasmanda iyi sonuçlar alabiliyorlar. Kaldı ki diğer rakipleri Beşiktaş, Galatasaray ve Başakşehir'in deplasman karnesi kötü. Fenerbahçe'nin avantajı burada ve Fenerbahçe eğer rakip oyunu kendi sahasında kabullenirse çok zorlanan bir takım. Çok kolay kontra veriyor ve ligde iç sahada en çok gol yiyen takımlardan biri. Fenerbahçe'nin dezavantajı bu. Yarıştan koptuklarını düşünmüyorum ben.

"ŞAMPİYONLUKTA KİLİT TAKIM GALATASARAY"

Galatasaray kilit takım. Bütün şampiyonluk hesaplarını belirleyecek olan takım Galatasaray. Yani oyun olarak çok ciddi bir hücum gücü var diğer rakiplerine oranla bu önemli bir avantaj ama Galatasaray'ın çok ciddi savunma problemleri de var. Ayrıca Fenerbahçe maçında iyi olsa da Muslera'nın düşük formu söz konusu... Bence Galatasaray'ın ne yapacağı herkes için belirleyici olacak. Galatasaray için net bir şey söylemek zor çünkü Ndiaye gittiğinden beri orta alanı çok rahat geçiliyor Galatasaray'ın! Fernando da henüz tam kapasite ile oynayabilecek bir durumda değil ve onun eksikliği de hissedildi. Avantajı ise Gomis ve Rodrigues'in üst düzey formu.

Spor Toto Süper Lig ile ilgili son gelişmelere Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.